Strażacy ochotnicy z Barczewa uratowali życie mężczyźnie [ZDJĘCIA]

2020-07-07 23:07 Paweł Kicowski

Strażacy nie tylko gaszą pożary, ale jeśli zachodzi taka potrzeba prowadzą czynności ratowania życia. Strażacy z Barczewa pod Olsztynem uratowali mężczyźnie życie dzięki defibrylatorowi AED. Niezbędna była też pomoc rodziny poszkodowanego, która wykonała mu resuscytację krążeniowo-oddechową. W tym przypadku idealnie zadziałał tzw. "łańcuch przeżycia".

Strażacy z Barczewa uratowali mężczyźnie życie

W niedzielę (5 lipca) zastęp został zadysponowany do nagłego zatrzymania krążenia u mężczyzny. Karetka Zespołu Ratownictwa Medycznego mogła nie dojechać na czas. W tym przypadku prawidłowo zadziałał system i do pomocy wyjechali również strażacy, którzy wykorzystali do działań defibrylator AED zamontowany na barczewskiej remizie.

Działania polegały na podłączeniu urządzenia, wykonaniu odpowiednich czynności, w tym resuscytacji krążeniowo-oddechowej do czasu przybycia medyków. Uratowany mężczyzna został przetransportowany do szpitala w Olsztynie.

Jak dodają strażacy z Barczewa, kluczową sprawą w tym zdarzeniu było podjęcie resuscytacji przez członków rodziny. W tym przypadku idealnie zadziałał tzw. "łańcuch przeżycia".

Kolejny wypadek miejskiego autobusu. Wszystko nagrały kamery

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.