Gaz ulatniał się w jednym z bloków w Kętrzynie! Policja ewakuowała 32 osoby!

2020-07-08 23:11 Paweł Kicowski
Kuchenka do zabudowy
Autor: archiwum Kuchenka do zabudowy

Do groźnej sytuacji doszło w jednym z bloków przy ul. Uroczej w Kętrzynie. Ewakuowano 32 osoby. W jednym z mieszkań ulatniał się gaz. Jak się później okazało, przyczyną były niezakręcone kurki w kuchence. Gdyby nie sprawna reakcja mundurowych, mogłoby dojść do tragedii.

Kętrzyn: ewakuacja mieszkańców bloku przy ul. Uroczej

W środę (8 lipca) kwadrans przed godz. 13 oficer dyżurny kętrzyńskich policjantów został powiadomiony przez pracownika pogotowia gazowego, że w jednym z mieszkań bloku przy ul. Uroczej ulatnia się gaz. Z informacji przekazanych wynikało, że w mieszkaniu może przebywać mężczyzna, a drzwi są zamknięte.

Pod wskazany adres natychmiast pojechali policjanci. Obecny na miejscu pracownik pogotowia gazowego, zmierzył stężenie gazu, które wyniosło 3000 ppm. Policjanci wspólnie z funkcjonariuszami straży pożarnej natychmiast z budynku ewakuowali 32 osoby.

Żona Trzaskowskiego kręci biodrami

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Strażacy uratowali śpiącego mężczyznę

Po wyważeniu przez strażaków drzwi okazało się, że w mieszkaniu faktycznie przebywa człowiek. Mężczyzna spał. W kuchni natomiast były odkręcone kurki w kuchence gazowej, z których wydobywał się gaz. Zespół ratownictwa medycznego po zbadaniu mężczyzny nie stwierdził zagrożenia dla jego życia i zdrowia. Podczas rozmowy przekazał , że nie słyszał pukania do drzwi.

Mieszkaniec miasta był trzeźwy i nie potrafił wytłumaczyć, dlaczego kurki były odkręcone. Po wyeliminowaniu zagrożenia wszyscy wrócili do swoich mieszkań. Na szczęście nikomu nic się nie stało.