W Korszach wybiorą burmistrza. Sześciu kandydatów

2022-01-16 7:00
Głosowanie
Autor: Pixabay 30 stycznia w Korszach odbędą się wybory burmistrza.

Sześciu kandydatów zostało zarejestrowanych w przedterminowych wyborach burmistrza Korsz (woj. warmińsko-mazurskie), które odbędą się 30 stycznia - podała Miejska Komisja Wyborcza. Wybory zarządzono po śmierci dotychczasowego burmistrza Ryszarda Ostrowskiego.

Datę przeprowadzenia przedterminowych wyborów wyznaczył premier Mateusz Morawiecki. Kampania wyborcza potrwa do 28 stycznia, a głosowanie odbędzie się w niedzielę 30 stycznia, w godz. 7-21. Wybory zostały zarządzone w związku ze śmiercią dotychczasowego burmistrza Korsz Ryszarda Ostrowskiego. Zmarł on 5 listopada ubiegłego roku, pięć dni później Komisarz Wyborczy w Olsztynie wydał postanowienie o wygaśnięciu mandatu burmistrza.

Ryszard Ostrowski był burmistrzem miasta i gminy Korsze od 2006 r. W wyborach samorządowych w 2018 r. - jako kandydat KWW Porozumienie dla Korsz - wygrał w pierwszej turze, uzyskując 52,03 proc. głosów.

Wcześniej był m.in. miejskim radnym (1994-1998), wiceburmistrzem Korsz (2000–2002) i sekretarzem urzędu miasta w Kętrzynie (2003-2004). Lokalne media podawały, że zmarł po ciężkiej chorobie, od kilku miesięcy był na zwolnieniu lekarskim. Miał niespełna 60 lat.

Jak podano w obwieszczeniu Miejskiej Komisji Wyborczej w Korszach, zarejestrowani kandydaci na burmistrza to:

  • Jan Adamowicz (KWW Nasza Gmina - Tu Mieszkam),
  • Tomasz Dudziak (zgłoszony przez KWW Nasza Gmina Korsze, popierany przez PSL),
  • Andrzej Hajduk (KWW Korsze Gmina Dla Ciebie),
  • Rafał Jakubczak (KWW Aktywny Samorząd),
  • Czesława Orłowska-Staniszewska (KWW Czesławy Orłowskiej-Staniszewskiej)
  • Dariusz Służała (KWW Korsze - Wspólna Sprawa).
Serce dla Pawła Adamowicza
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE