W Olsztynie powstanie sala sportowa. Inwestycję zrealizuje instytucja kościelna

Hala, sport, siatkówka
Autor: Pixabay Wkrótce mogą rozpocząć się prace nad salą sportową w pobliżu kościoła przy ul. Wyszyńskiego w Olsztynie.

Wkrótce mogą rozpocząć się prace nad salą sportową w pobliżu kościoła przy ul. Wyszyńskiego w Olsztynie. Gmina przekazała nieruchomości pod te zadania z 99-procentową bonifikatą. Już działa Hospicjum Stacjonarne dla Dzieci Caritas przy ul. Kromera.

W budynku przy ul. Kromera w Olsztynie rozpoczęło działalność Hospicjum Stacjonarne dla Dzieci Caritas. Jego remont i przystosowanie na potrzeby placówki wymagało ogromu pracy i nakładów finansowych.

Prace związane z remontem obiektu i uruchomieniem instytucji trwały dwa lata. W budynku znajdują się m.in. pokoje dla rodziców, wolontariuszy, sala dzienna i gabinet zabiegowy. Najważniejsze są jednak pokoje przeznaczone dla pacjentów, których jednocześnie może być kilkanaścioro.

- Każdy z pokoi dzieci ma inny kolor, każdy ma też własną łazienkę - informują przedstawiciele hospicjum w swoim profilu na Facebooku. - W salach nie brakuje też klimatyzacji, telewizorów, kolorowej pościeli i zabawek. Poza hospicjum stacjonarnym, Caritas prowadzi też hospicjum domowe. W tym przypadku każdego roku pod opieką jest ok. 70 dzieci.

Hospicjum przy ul. Kromera już zaczęło działać. Natomiast przy ul. Wyszyńskiego wkrótce może ruszyć budowa sali gimnastycznej. To obiekt, który ma poprawić bazę edukacyjną Katolickiego Zespół Edukacyjnego. Są tam przedszkole, szkoła podstawowa, technikum informatyczne, liceum ogólnokształcące i poradnia psychologiczno-pedagogiczna.

Sala gimnastyczna ma powstać między kościołem pw. Chrystusa Odkupiciela Człowieka a budynkiem, w którym znajduje się m.in. dyskont spożywczy.

Magdalena Narożna zachwyca jako SIA w 8. odcinku Twoja Twarz Brzmi Znajomo!
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE