Warmia i Mazury pierwsze odczują siłę "Bestii ze Wschodu"? Nadciągają potężne mrozy!

2021-01-04 14:28 sch
Zima, mróz, śnieg
Autor: Pixabay "Bestia ze Wschodu" nadciąga na Warmię i Mazury. Mróz i śnieg w całej Polsce.

Do Polski zbliża się wielkie ochłodzenie! Nadchodzi rychłe załamanie pogody. Mrozy dochodzące do – 30 stopni Celsjusza i opady śniegu - tak ma wyglądać druga połowa stycznia w naszym kraju. Bardzo zimno będzie również w województwie warmińsko-mazurskim. Wszystkiemu winny jest wyż syberyjski, nazywany "Bestią ze Wschodu". Sprawdź szczegóły!

"Bestia ze Wschodu" nadciąga. Warmia i Mazury ze śniegiem i siarczystym mrozem

Wielkie ochłodzenie, siarczysty mróz i śnieg - tak ma wyglądać pogoda w drugiej połowie stycznia w Polsce. Synoptycy przewidują nawet mrozy do – 30 stopni Celsjusza. Do Europy, w tym także do naszego kraju nadciąga wyż syberyjski z bardzo zimnym powietrzem. Mrozy mają być tak silne, że wyż nazywany jest nawet "Bestią ze Wschodu". Siarczyste mrozy nie ominą Warmii i Mazur. Bardzo możliwe, że nasz region jako pierwszy odczuje siłę "Bestii ze Wschodu".

ZOBACZ: Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce! Do wygrania sprzęt o wartości 200 tys. złotych. Kliknij tutaj!

"Bestia ze Wschodu" przyniesie rekordowe mrozy?

Przed ekstremalnymi mrozami ostrzega dr Marek Kučera, meteorolog i fizyk atmosfery z Uniwersytetu Karola w Pradze. - Blok syberyjski jest tak silny, że ekstremalnie zimne powietrze bardzo szybko przemieści się nad USA, Kanadą i Europą, z jednym z najsilniejszych podmuchów mrozów na półkuli północnej po 2000 r., Z możliwością regionalnych historycznych rekordów niskich temperatur - napisał na swojej stronie mkwheater.com.

CZYTAJ TEŻ: Nadciąga "BESTIA ze Wschodu": Pogodowa katastrofa, w Polsce nawet -30 stopni!

Kwarantanna narodowa to żart. Lodowiska zamieniły się w kwiaciarnie, stoki narciarskie zapraszają turystów z sankami. Komentarz Adama Federa [WIDEO]
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE