Warmińsko-mazurskie. "Całkowite zachmurzenie i silny wiatr". Co prognozuje IMGW? [POGODA, 12 stycznia]

2021-01-12 7:26 sch
Wiatr - zdj. ilustracyjne
Autor: Pixabay Prognoza pogody dla Warmii i Mazur na wtorek, 12 stycznia.

Prognoza pogody dla województwa warmińsko-mazurskiego we wtorek, 12 stycznia. Jaka będzie dziś aura na Warmii i Mazurach. IMGW prognozuje pochmurny dzień, a także opady śniegu i silny wiatr. Sprawdź szczegóły!

Warmińsko-mazurskie. Pogoda 12 stycznia [PROGNOZA]

Wtorek (12 stycznia) w województwie warmińsko-mazurskim będzie dniem pochmurnym. - Zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami w centrum i na wschodzie regionu. Przemieszczające się z zachodu na wschód opady śniegu, okresami o natężeniu umiarkowanym - prognozuje IMGW.

Na zachodzie i w centrum regionu przyrost pokrywy śnieżnej do 3 - 7 cm. Uwaga, kierowcy! Na drogach może być ślisko. Temperatura maksymalna od -1°C do 0°C. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 60 km/h, południowy i południowo-zachodni, lokalnie powodujący zawieje śnieżne.

ZOBACZ: Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce! Do wygrania sprzęt o wartości 200 tys. złotych. Kliknij tutaj!

Jaka pogoda w Polsce? (Wtorek, 12 stycznia)

Polska będzie pod wpływem niżu z ośrodkami nad Szwecją i Bałtykiem oraz związanego z nimi okludującego się układu frontów atmosferycznych, który będzie przemieszczać się z północnego zachodu ku centrum kraju. Jedynie krańce południowo-wschodnie pozostaną pod wpływem klina Wyżu Azorskiego. Z zachodu napływać będzie powietrze polarne morskie, przejściowo cieplejsze. Ciśnienie będzie spadać.

CZYTAJ TEŻ: Szczytno: Wywieźli 15-latkę do lasu i zgotowali jej PIEKŁO! Wszystko nagrywali telefonem

Cezary Pazura zachęca do szczepień