Warmińsko-mazurskie CZARNYM PUNKTEM na mapie zakażeń koronawirusem w Polsce. Prezydent Olsztyna o powrocie obostrzeń

2021-02-24 17:03
Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz
Autor: Urząd Miasta Olsztyna Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz

Minister zdrowia Andrzej Niedzielski zapowiedział w środę, że w woj. warmińsko-mazurskim od soboty (27 lutego) wracają obostrzenia dotyczące zamknięcia galerii, kin, hoteli, kortów, basenów i innych miejsc użyteczności publicznej. Do decyzji szefa resortu zdrowia odniósł się prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz. - Wciąż apeluję do mieszkańców o dystans, dezynfekcję i noszenie maseczek. Bądźmy odpowiedzialni za siebie i swoich bliskich - powiedział Grzymowicz.

Obostrzenia wracają na Warmię i Mazury

Od soboty (27 lutego) w woj. warmińsko-mazurskim ponownie zamknięte będą kina, hotele, galerie i baseny. Wszystko przez fatalną sytuacją epidemiologiczną na Warmii i Mazurach. Analizując odsetek pozytywnych testów na terenie całego kraju widać, że w woj. warmińsko-mazurskim jest to 34 proc. przy średniej ogólnopolskiej 19 proc.

Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz w rozmowie z PAP powiedział, że cały czas śledzi statystyki zachorowań w stolicy woj. warmińsko-mazurskiego. - Od kilku dni są one niepokojące i dlatego jestem w stałym kontakcie ze służbami sanitarnymi, które potwierdziły przypuszczenia, że do Olsztyna dotarła brytyjską odmiana wirusa SARS-CoV-2. Jak mówią lekarze - jest to o wiele bardziej zakaźny wariant.

CZYTAJ WIĘCEJ: Brytyjska mutacja koronawirusa dotarła na Warmię i Mazury! Alarmujące dane

Koronawirus atakuje szkoły w warmińsko-mazurskim

Piotr Grzymowicz podkreślił, że "wszelkie obostrzenia, działania i zalecenia są związane z decyzjami na szczeblu rządowym". - Z ostatniej konferencji ministra zdrowia już wiemy, że nauka w klasach 1-3 wróci do systemu zdalnego, wrócą zamknięte galerie, muzea, teatry, baseny i hotele. My ze swojej strony już wcześniej uprościliśmy procedury dla dyrektorów placówek edukacyjnych i wychowawczych, którzy wnioskują o naukę zdalną lub zamknięcie placówek tam, gdzie jest to konieczne - przyznał prezydent Olsztyna.

CZYTAJ TEŻ: Koronawirus: DRAMATYCZNE DANE z Warmińsko-Mazurskiego! Raport Ministerstwa Zdrowia z 24 lutego

dr Maciej Hamankiewicz: Mówienie o falach epidemii jest niepotrzebne. Przed nami jeszcze wiele fal [Super Raport]
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE