Ostrzeżenie przed mgłami

i

Autor: Pixabay

Warmińsko-mazurskie: Na drogach może być niebezpiecznie! IMGW wydało ostrzeżenie

2019-10-23 14:21

Mgły na Warmii i Mazurach nie odpuszczają! Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed silną mgłą dla woj. warmińsko-mazurskiego. Widoczność może być mocno ograniczona. Ostrzeżenia będą obowiązywać od godz. 22 w środę (23 października) do godz. 9 w czwartek (24 października).

IMGW ostrzega. Gdzie będą mgły?

Ostrzeżenia przed silną mgłą obowiązują w województwie warmińsko-mazurskim, w powiatach: lidzbarskim, ostródzkim, iławskim, nowomiejskim, działdowskim, nidzickim, olsztyńskim, mrągowskim, szczycieńskim, piskim i ełckim. W tych miejscach pojawi się gęsta mgła ograniczająca widzialność miejscami od 100 do 200 metrów.

Czym jest ostrzeżenie meteorologiczne pierwszego stopnia?

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że przewidywane są warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwości ich odwołania. Zalecana jest ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Czym jest prognoza zagrożeń?

Według definicji IMGW, prognoza zagrożeń to orientacyjna prognoza pogody, służąca wczesnemu informowaniu społeczeństwa o możliwości wystąpienia niebezpiecznego zjawiska meteorologicznego. Zwana jest też prognozą niebezpiecznych zjawisk.