Warmińsko-mazurskie. Nadciągają wichury! Ostrzeżenie IMGW. "Zagrożenie zdrowia i życia"

Wiatr - zdj. ilustracyjne
Autor: Pixabay Prognoza pogody dla Warmii i Mazur na czwartek, 19 listopada.

IMGW ostrzega przed silnym wiatrem. Synoptycy prognozują wichury w północnej części Polski. Zagrożona jest też Warmia i Mazury. Na terenie całego regionu obowiązuje ostrzeżenie I stopnia, co oznacza "zagrożenie zdrowia i życia dla mieszkańców". Sprawdź szczegóły!

Prognoza pogody. Na Warmii i Mazurach silny wiatr

Nad Polskę nadciągają wichury. Zagrożona jest północna część kraju. Ostrzeżenie I stopnia przed silnym wiatrem IMGW wydało także dla całego województwa warmińsko-mazurskiego. Prawdopodobieństwo wichur szacuje się na 80 proc. Wiatr ma się nasilić w czwartek (19 listopada) ok. godz. 18 i wiać do późnych godzin nocnych w piątek (20 listopada).

Czym jest zagrożenie I stopnia według synoptyków IMGW? - Przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia - czytamy w komunikacie IMGW. Ponadto należy spodziewać się m.in. utrudnień w ruchu drogowym.

Polska pod wpływem niżu

Jak podają synoptycy IMGW, Polska znajduje się wpływem głębokiego niżu wędrującego znad południowej Skandynawii nad północną Finlandię, w strefie przemieszczających się z zachodu na wschód chłodnych frontów atmosferycznych. Za pierwszym frontem napływa chłodne powietrze polarne morskie, a za drugim powietrze pochodzenia arktycznego. Ciśnienie spada, później zacznie powoli rosnąć.

CZYTAJ WIĘCEJ: Silny wiatr na Warmii i Mazurach! Prognoza pogody na czwartek [19 listopada]

Krystyna Ptok: Pielęgniarki umierają z przepracowania [Super Raport]