Silny wiatr na Warmii i Mazurach! Prognoza pogody na czwartek [19 listopada]

2020-11-19 7:49 Sebastian Chrostowski
Pogoda
Autor: Pixabay Prognoza pogody dla Warmii i Mazur na czwartek, 19 listopada.

Prognoza pogody dla Warmii i Mazur na czwartek, 19 listopada. Jaka aura czeka na mieszkańców woj. warmińsko-mazurskiego? Synoptycy IMGW prognozują w miarę ciepły, ale wietrzny dzień. Nie zabraknie również opadów deszczu. Sprawdź szczegóły!

Pogoda na Warmii i Mazurach, 19 listopada [PROGNOZA]

W ostatnich dniach na Warmii i Mazurach nie było dnia bez mgieł. To zjawisko ustąpiło, jednak czwartek (19 listopada) w naszym regionie nadal będzie pochmurny. - Zachmurzenie duże, do południa z większymi przejaśnieniami. Po południu i wieczorem miejscami, głównie na zachodzie i północy, przelotne opady deszczu - prognozuje IMGW.

Temperatura maksymalna od 8°C do 10°C. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 55 km/h, zwłaszcza na północy i północnym zachodzie regionu, południowo-zachodni.

Do Polski napływa chłodne powietrze

Polska znajduje się wpływem głębokiego niżu wędrującego znad południowej Skandynawii nad północną Finlandię, w strefie przemieszczających się z zachodu na wschód chłodnych frontów atmosferycznych. Za pierwszym frontem napływa chłodne powietrze polarne morskie, a za drugim powietrze pochodzenia arktycznego. Ciśnienie spada, później zacznie powoli rosnąć.

Strajk kobiet 18.11.2020: Blokada Sejmu