Warmińsko-mazurskie. Nowi funkcjonariusze w straży granicznej [ZDJĘCIA]

2021-01-11 14:46 sch

Straż Graniczna na Warmii i Mazurach powiększyła się o dwunastu nowych członków. Ślubowanie przyjął gen. bryg. SG Robert Inglot, Komendant WMOSG.

12 nowych funkcjonariuszy Straży Granicznej świadomych swoich obowiązków i praw wypowiedziało słowa roty. Ślubowanie w asyście pocztu sztandarowego przyjął Komendant Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej gen. bryg. SG Robert Inglot.

Nowi funkcjonariusze ślubowali ofiarnie i sumiennie wykonywać powierzone im zadania w Straży Granicznej. Komendant pogratulował ślubującym wstąpienia w szeregi formacji i podziękował, że wybrali Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej jako miejsce służby.

ZOBACZ: Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce! Do wygrania sprzęt o wartości 200 tys. złotych. Kliknij tutaj!

Zaznaczył, że zakładając mundur funkcjonariusza Straży Granicznej należy pamiętać, by nosić go z dumą i szacunkiem, mając na względzie dobro obywatela i Polski. Po ukończeniu szkolenia funkcjonariusze, zostaną skierowani do bezpośredniej ochrony zewnętrznej granicy UE. Straż graniczna przypomina, że w tym roku ma 65 wolnych miejsc.

CZYTAJ TEŻ: Ryanair znika z polskich lotnisk! Port lotniczy w Szymanach będzie świecić pustkami?

Sławomir Broniarz: Nauczyciele powinni być szczepieni tu i teraz [Super Raport]