Warmińsko-mazurskie. Ostrzeżenie meteorologiczne przed marznącym deszczem. PROGNOZA POGODY [20 stycznia]

2021-01-20 7:38 sch
Zima, mróz, śnieg, droga
Autor: Pixabay Prognoza pogody dla Warmii i Mazur na środę, 20 stycznia.

Prognoza pogody dla województwa warmińsko-mazurskiego na środę, 20 stycznia. Siarczyste mrozy odpuściły, jednak pogoda wciąż może być niebezpieczna. IMGW wydało ostrzeżenie dla Warmii i Mazur przed marznącymi opadami deszczu, powodującymi gołoledź. Sprawdź szczegóły!

Gołoledź w warmińsko-mazurskim. Pogoda, 20 stycznia

Środa (20 stycznia) w województwie warmińsko-mazurskim będzie dniem pochmurnym. Możliwe są opady śniegu, przechodzące stopniowo w deszcz ze śniegiem i miejscami deszcz lub mżawkę, także marznące, powodujące gołoledź. - Miejscami możliwy przyrost pokrywy śnieżnej o około 4 cm - prognozuje IMGW. Temperatura maksymalna od -1°C do 1°C wystąpi wieczorem. Wiatr rano słaby, w ciągu dnia także umiarkowany, okresami porywisty, z kierunków południowych.

CZYTAJ TEŻ: Szklanka na drodze, strażacy na sygnale, a on dodał gazu! ZOBACZ WIDEO

Warmińsko-mazurskie. IMGW ostrzega. "Zagrożenie zdrowia i życia"

W związku z marznącymi opadami deszczu, IMGW wydało ostrzeżenie I stopnia dla całego województwa warmińsko-mazurskiego. Prawdopodobieństwo zagrożenia oceniane jest na 80 proc. Uwaga, kierowcy! Warunki jazdy ulegną znacznemu pogorszeniu. Będzie ślisko.

Czym jest zagrożenie I stopnia według synoptyków IMGW? - Przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia - czytamy w komunikacie IMGW. Ponadto należy spodziewać się m.in. utrudnień w ruchu drogowym.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Ełk: Mężczyzna zmarł z wychłodzenia we WŁASNYM DOMU. Jak mogło do tego dojść?!

Jaka pogoda w Polsce? [20 stycznia]

Polska jest w zasięgu zatoki niskiego ciśnienia związanej z niżem znad Wielkiej Brytanii, w strefie przemieszczającego się z zachodu na wschód kraju ciepłego frontu atmosferycznego. Za frontem z południowego zachodu napłynie ciepła polarna morska masa powietrza. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 996 hPa i będzie spadać.

Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce! Do wygrania sprzęt o wartości 200 tys. złotych. Kliknij tutaj!

Śnieżyca w Warszawie