Wiatr

i

Autor: Pixabay Wichury na Warmii i Mazurach. IMGW wydało ostrzeżenie II stopnia.

Warmińsko-mazurskie. "Pomarańczowy alert". Wichury do 100 km/h!

2022-01-13 13:44

Prognoza pogody warmińsko-mazurskie. "Pomarańczowy alert" IMGW w regionie. Synoptycy prognozują silny wiatr. Momentami wichura wiać będzie z prędkością do 100 km/h. Silne podmuchy wiatru pojawią się na Warmii i Mazurach nocą, w piątek (14 stycznia). Zobacz szczegóły prognozy!

Prognoza pogody w woj. warmińsko-mazurskim. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) wprowadził ostrzeżenie II stopnia, tj. "pomarańczowy alert" przed silnym wiatrem w całym regionie. Wichury mają dotrzeć na Warmię i Mazury nocą, w piątek (14 stycznia) i pozostać do wczesnych godzin wieczornych. Prawdopodobieństwo wystąpienia silnego wiatru synoptycy oceniają na 85 proc. - Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 35 km/h do 50 km/h, w porywach do 90 km/h, lokalnie do 100 km/h, z zachodu i północnego zachodu. Najsilniejsze porywy wiatru prognozowane są jutro w pierwszej połowie dnia - czytamy w komunikacie IMGW. Sytuacja jest na tyle poważna, że do mieszkańców woj. warmińsko-mazurskiego Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wysłało wiadomość o możliwych wichurach. - Uwaga! Wieczorem, w nocy i jutro silny wiatr (13/14.01). Możliwe utrudnienia komunikacyjne w dostawie prądu. Zabezpieczcie wolno stojące przedmioty.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Wichury do 120 km/h atakują! Pogodowy armagedon w Polsce. Ujawniamy, gdzie będzie najgorzej

Sonda
Czy sprawdzasz codziennie prognozę pogody?
Express Biedrzyckiej - Jan Maria Jackowski: Niedzielski się nie sprawdza. Potrzebna korekta na stanowisku
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE