Ukraińscy uchodźcy w Olsztynie

i

Autor: Paweł Kicowski/Super Express Ukraińscy uchodźcy w Olsztynie.

Warmińsko-mazurskie. Punkty informacyjne dla uchodźców na dworcach przestały działać

2022-07-01 10:08

W czwartek (30 czerwca) swoją działalność zakończyły punkty informacyjne dla uchodźców z Ukrainy zlokalizowane na dworcach PKP w Olsztynie i Elblągu. Informację przekazał rzecznik prasowy wojewody warmińsko-mazurskiego Krzysztof Guzek.

- Z dniem dzisiejszym kończą działalność punkty informacyjne dla uchodźców z Ukrainy zlokalizowane na dworcach PKP w Olsztynie i Elblągu - powiedział Guzek. W punktach tych dyżurowali m.in. żołnierze WOT, którzy dysponowali ulotkami w języku ukraińskim dotyczącymi miejsc, gdzie uchodźcy wojenni mogą znaleźć pomoc.

Rzecznik wojewody podkreślił przy tym, że bez zmian pozostaje funkcjonowanie całodobowego punktu recepcyjnego mieszczącego się przy ul. Niepodległości w Olsztynie. Uchodźcy wojenni z Ukrainy w Olsztynie mieszkają m.in. w dawnym akademiku i byłym budynku telekomunikacji.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE: Putin przygotowuje się do napaści na Europę?! Pierwszym celem Polska? Pada data!

Sonda
Kiedy skończy się wojna na Ukrainie?
Express Biedrzyckiej - gen. Mieczysław Bieniek: NATO jest dziś silniejsze dzięki Putinowi
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE