Warmińsko-mazurskie. Szczepionka na koronawirusa: Jak się zgłosić? Rejestracja, skierowania

2021-01-15 13:31 sch
Szczepionka - zdj. ilustracyjne
Autor: Pixabay Szczepienia na koronawirusa. Podpowiadamy jak i gdzie zapisać się na szczepienie.

W piątek (15 stycznia) ruszy ogólnopolska rejestracja na szczepienia przeciw koronawirusowi dla seniorów, którzy ukończyli 80 lat. Tydzień później będą mogły zarejestrować się osoby po 70 roku życia. Podpowiadamy jak i gdzie zapisać się na szczepienie w województwie warmińsko-mazurskim.

Warmińsko-mazurskie. Szczepienia na koronawirusa. Podpowiadamy jak i gdzie zapisać się na szczepienie

Informacje na temat Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19 znaleźć można na rządowym portalu www.gov.pl/szczepimysie. Poniżej przedstawiamy kilka najważniejszych informacji na temat szczepień dla seniorów.

Osoby powyżej 80 roku życia będą rejestrowane w pierwszej kolejności. Rejestracja rusza w piątek, 15 stycznia. Tydzień później, 22 stycznia ruszy rejestracja dla osób powyżej 70 roku życia. Szczepienia dla obu grup rozpoczną się w poniedziałek, 25 stycznia.

ZOBACZ: Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce! Do wygrania sprzęt o wartości 200 tys. złotych. Kliknij tutaj!

Szczepienia na koronawirusa. Jak się zapisać?

Rejestrację na szczepienie senior może wykonać samodzielnie, za pośrednictwem rodziny lub bliskiej osoby. Do zapisu wymagany jest numer PESEL i nr telefonu. W czasie rejestracji wybiera się dokładny termin szczepienia oraz jego miejsce. Aby sprawdzić gdzie można się zaszczepić wystarczy wejść TUTAJ.

CZYTAJ TEŻ: Starosta szczycieński zaszczepiony poza kolejnością. "Nie chcieliśmy zmarnować ani jednej dawki"

Jak zapisać się na szczepienie na koronawirusa?

Rejestracja na szczepienie będzie prowadzona za pośrednictwem ogólnopolskiej infolinii – 989. Infolinia będzie czynna całodobowo. Istnieje możliwość skontaktowania się z wybranym punktem szczepień. Prowadzona będzie także e-rejestracja za pośrednictwem portalu www.pacjent.gov.pl. Jeśli chcesz skorzystać z tego sposobu rejestracji, musisz posiadać Profil Zaufany.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Warmińsko-mazurskie. Ile jest dziś zakażeń i zgonów? Koronawirus RAPORT

"Nauczyciele mogą poczekać na szczepienia, bo są inteligentni" - wypalił prof. Horban. Zwalczą wirusa siłą umysłu? Zobacz komentarz Adama Federa