Warmińsko-mazurskie. Szef sanepidu o piątej fali pandemii. "Dramatycznie rośnie liczba zakażeń"

2022-01-20 9:21
Koronawirus, zdjęcie poglądowe
Autor: SHUTTERSTOCK Koronawirus

- Dramatycznie rośnie nam liczba zakażeń i odnotowujemy dużo zgonów. Mamy znaczący wzrost chociażby w porównaniu w tym, co działo się w zeszłym tygodniu. Martwi mnie to, że u co trzeciego badanego wykrywamy koronawirusa - mówi szef warmińsko-mazurskiego sanepidu Janusz Dzisko i przyznaje, na Warmii i Mazurach jest coraz więcej zakażeń omikronem.

W środę (19 stycznia) w woj. warmińsko-mazurskim odnotowano 1034 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. W całej Polsce mieliśmy 30 586 nowych zakażeń. Piąta fala pandemii w naszym kraju trwa. Podobnie jest na Warmii i Mazurach. Potwierdza to m.in. szef lokalnego sanepidu Janusz Dzisko. - Dramatycznie rośnie nam liczba zakażeń i odnotowujemy dużo zgonów. Mamy znaczący wzrost chociażby w porównaniu w tym, co działo się w zeszłym tygodniu. Martwi mnie to, że u co trzeciego badanego wykrywamy koronawirusa - mówi Dzisko i dodaje, że w woj. warmińsko-mazurskim jest też coraz więcej zakażeń wariantem omikron. - Omikron u nas jest i jest to fakt niezaprzeczalny. Mamy 50 pozytywnych próbek. Początkowo były to zakażenia osób, które wracały z zagranicy, np. z Anglii. Teraz mamy także zakażenia przenoszone wewnątrz naszego regionu - zdradza Dzisko. Najnowsze dane o epidemii koronawirusa poznamy po raporcie Ministerstwa Zdrowia o godz. 10:30.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Koronawirus w Olsztynie. Kilka tysięcy dzieci uczy się zdalnie

Sonda
Chorowałeś na Covid-19?
Poradnik Zdrowie: szczepienie dzieci przeciwko COVID-19
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE