Koronawirus w Olsztynie. Kilka tysięcy dzieci uczy się zdalnie

2022-01-19 14:56
Chore dziecko
Autor: Pixabay Kilka tysięcy dzieci w Olsztynie uczy się zdalnie. Zdj. ilustracyjne.

Z danych Urzędu Miasta w Olsztynie. wynika, że blisko trzy tysiące dzieci uczy się zdalnie w olsztyńskich szkołach. Rekordowo dużo uczniów, prawie 300, uczy się w tym trybie w Zespole Szkół Energetyczno-Mechanicznych i V Liceum Ogólnokształcącym. W poniedziałek (24 stycznia) w woj. warmińsko-mazurskim rozpoczynają się ferie zimowe.

Z danych udostępnionych PAP przez olsztyński ratusz wynika, że w Olsztynie zdalnie uczy się blisko 3 tys. uczniów z podstawówek i ze szkół średnich. Rekordowo dużo uczniów – po blisko 300 – uczy się zdalnie w Zespole Szkół Energetyczno-Mechanicznych i V Liceum Ogólnokształcącym (pięciu nauczycieli na kwarantannie). Z danych ratusza wynika, że w wielu przypadkach powodem zdalnej nauki są zakażenia koronawirusem wśród uczniów.

W środę w woj. warmińsko-mazurskim zanotowano 1034 przypadki zakażenia koronawirusem. Najwięcej, 204, wykryto w Olsztynie, 119 w powiecie olsztyńskim, 72 w powiecie iławskim, po 52 w Elblągu i w powiecie działdowskim, 51 w powiecie szczycieńskim, a 50 w kętrzyńskim. Zmarło 19 osób, 15 z nich miało choroby współistniejące. Wskaźnik zakażeń na 10 tys. mieszkańców wynosi na Warmii i Mazurach 7,28.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Kętrzyn. Bezwstydny 27-latek okradł chore dzieci. Rozpoznał go policjant po służbie

Sonda
Czy szczepienia dzieci przeciwko COVID-19 powinny być obowiązkowe?
Prof. Robert Flisiak: Będzie nawet ponad 100 tys zakażeń dziennie, ale piąta fala może zakończyć pandemię
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE