Kętrzyn. Bezwstydny 27-latek okradł chore dzieci. Rozpoznał go policjant po służbie

2022-01-18 15:47
Ukradł puszkę WOŚP
Autor: wm.policja.gov.pl 27-letni mężczyzna został zatrzymany przez policjantów po tym jak ukradł puszkę z pieniędzmi z jednego ze sklepów w Kętrzynie.

Dzięki spostrzegawczości policjanta będącego po służbie udało się zatrzymać 27-letniego złodzieja, który ukradł puszkę WOŚP z pieniędzmi przeznaczonymi na pomoc chorym dzieciom. Zatrzymany mężczyzna przyznał się do kradzieży, a swoje zachowanie tłumaczył nadużyciem alkoholu. 27-latek chce dobrowolnie poddać się karze.

Kętrzyn. 27-latek ukradł puszkę WOŚP. Rozpoznał go policjant po służbie

W poniedziałek (17 stycznia) w jednym ze sklepów znajdujących się przy ulicy Wojska Polskiego w Kętrzynie doszło do kradzieży puszki WOŚP z pieniędzmi przeznaczonymi na pomoc chorym dzieciom. Dzisiaj (18 stycznia) sprawa kradzieży została zgłoszona na policję, a w Internecie umieszczono nagrania z monitoringu, na których widać było sprawcę. Dzięki temu udało się go szybko znaleźć i zatrzymać. Wszystko dzięki spostrzegawczości policjanta będącego po służbie, który skojarzył złodzieja i wskazał, że znajduje się on w jednym ze sklepów przy ulicy Westerplatte. Mundurowy nie pomylił się. Zatrzymany 27-latek przyznał się do kradzieży, a swoje skandaliczne zachowanie tłumaczył nadużyciem alkoholu. Mężczyzna chce dobrowolnie poddać się karze, niestety skradzionych przez niego pieniędzy nie udało się odzyskać. Istnieją również rozbieżności dotyczące kwoty, która miała znajdować się w puszce. Sprawca kradzieży twierdzi, że było tam zaledwie 12 złotych, podczas gdy organizator zbiórki charytatywnej utrzymuje, że wewnątrz puszki znajdowała się kwota wynosząca około 100 złotych.

PRZECZYTAJ: Udawała, że nie żyje, żeby zarobić! Obrzydliwe oszustwo mieszkanki Mławy

- W trakcie przyjmowania tego zawiadomienia oficer dyżurny został powiadomiony przez policjanta przebywającego w czasie wolnym od służby, że w jednym ze sklepów przy ul. Westerplatte przebywa mężczyzna, który wyglądem przypomina osobę z nagrania upublicznionego na portalu społecznościowym - poinformowała PAP asp. Ewelina Piaścik z policji w Kętrzynie.

ZOBACZ: Olsztyn: Wracali z imprezy, wylądowali na drzewie. "Popis" kierowcy na Wańkowicza [WIDEO]

Sonda
Czy kary za kradzież powinny być zaostrzone?
Potrącenie w Olsztynie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE