Warmińsko-mazurskie. Wichury łamały drzewa! Kilkaset interwencji strażaków

2021-09-24 8:26
Wichura
Autor: Pixabay Wichury na Warmii i Mazurach. Strażacy interweniowali kilkaset razy.

Po nocnych wichurach warmińsko-mazurscy strażacy usuwali w nocy ponad 300 połamanych drzew i konarów. W okolicy Elbląga i Braniewa zerwane są linie energetyczne. Chwilami wiał wiał z prędkością 90 km/h.

Warmińsko-mazurscy strażacy od godz. 22 w czwartek do piątkowego poranka ponad 300 razy interweniowali z powodu połamanych drzew i konarów, które łamały się z powodu wichur. Dyżurny wojewódzkiej straży podał PAP, że najwięcej interwencji odnotowano w okolicach Olsztyna, Braniewa oraz w powiecie kętrzyńskim.

W Olsztynie drzewo spadło na zaparkowane na parkingu auto, a w powiecie braniewskim auto wjechało w drzewo, które tarasowało drogę. Strażacy podkreślają, że nie na skutek wichury nikt nie został ranny. Spadające gałęzie i drzewa zerwały także linie energetyczne w okolicach Elbląga i Braniewa. Bez prądu rano pozostawało ok. 550 odbiorców. W Elblągu strażacy zasilali respirator, pod którym podłączona była w prywatnym mieszkaniu chora osoba.

Wedle prognoz silny wiatr, którego podmuchy mogą osiągać siłę 90 km na godz. będzie wiał nad Warmią i Mazurami do południa.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Niezwykły spektakl w lesie! Zwierzęta w akcji. Wszystko się nagrało!

Wichura powalała gałęzie i drzewa w Warszawie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE