Warszawiacy sieją postrach na drogach Warmii i Mazur! Młody kierowca pędził mercedseem 140 km/h! [WIDEO]

2020-05-29 11:55 SCH
Prędkość, licznik
Autor: Pixabay 140 km/h na godzinę jechał 21-letni mieszkaniec Warszawy w woj. warmińsko-mazurskim. Co gorsza, nie miał prawa jazdy.

To dość częsty przypadek, kiedy warmińsko-mazurscy policjanci pełniąc służbę trafiają na piratów drogowych z Warszawy. Tak też było w czwartek (28 maja). 21-latek pędził mercedesem z prędkością 140 km/h. choć dozwolona prędkość była niższa o 50 km. Co gorsza, młody mężczyzna nie miał prawa jazdy. Szarżowanie na drogach Warmii i Mazur 21-latek przypłacił spotkanie z grupą "SPEED".

Pirat drogowy na DK 57

W czwartek (28 maja) funkcjonariusze ze szczycieńskiej „Grupy SPEED” pełniąc służbę na drodze krajowe nr 57 w okolicach miejscowości Wyżegi, czuwali nad przestrzeganiem przez kierujących przepisów ruchu drogowego.

Ok. godz. 11 ich uwagę zwrócił kierowca Mercedesa, który jadąc przed nieoznakowanym BMW, gwałtownie przyśpieszył. - Mundurowi postanowili dokonać pomiaru prędkości brawurowej jazdy młodego kierowcy. Policyjny wideorejestrator pokazał, że na obowiązującej „dziewięćdziesiątce” pędził on z prędkością 140 km/h - mówi sierż. Izabela Cyganiuk, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie.

Pędził mercedesem 140 km/h

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Przekroczył prędkość i nie miał prawa jazdy. Posypały się mandaty

Kierowca Mercedesa został zatrzymany do kontroli drogowej. Funkcjonariusze zweryfikowali dane mężczyzny w policyjnych systemach informatycznych. Okazało się, że za kierownicą szarżował 21-letni mieszkaniec Warszawy. Kierowca w rozmowie z policjantami upierał się, że zapomniał dokumentu prawa jazdy. Prawda była jednak inna. 21-latek, tak naprawdę nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.
Na miejscu pasażera zaś siedział znajomy 21-latka, który posiadał uprawnienia i to jemu przekazali funkcjonariusze pojazd.

Na skrajnie nieodpowiedzialnego kierowcę mundurowi nałożyli mandat w wysokości 400 złotych, za przekroczenie prędkości poza obszarem zabudowanym o 50 km/h oraz mandat karny w wysokości 500 złotych za kierowanie pojazdem bez wymaganych uprawnień.