Weekend na Warmii i Mazurach z burzami i gradem! "Pomarańczowy alert" [PROGNOZA POGODY]

2020-07-11 8:00 SCH
Burze z gradem na Warmii i Mazurach
Autor: Pixabay Ostrzeżenie IMGW przed burzami z gradem na Warmii i Mazurach.

Prognoza pogody na weekend dla Warmii i Mazur. Przygotujcie się na niebezpieczną pogodą w dniach 11-12 czerwca! Na Warmię i Mazury nadciągają burze z gradem! IMGW ostrzega przed burzami! Oprócz burz i gradu, prognozowany jest również porywisty wiatr i intensywne opady deszczu.

Burze z gradem na Warmii i Mazurach. Ostrzeżenie IMGW

Instytut Meteorologii i Gospodarki wodnej wydał ostrzeżenie I i II stopnia dla województwa warmińsko-mazurskiego przed burzami z gradem. Prawdopodobieństwo burz z gradem na Warmii i Mazurach oceniane jest na 80 proc. Niebezpiecznie zjawiska mają występować przez cały weekend.

- Polska znajduje się w zasięgu niżu z układem frontów atmosferycznych, przemieszczających się znad Pomorza Zachodniego na północny wschód. Z południowego zachodu napływa ciepłe powietrze polarne morskie - podaje IMGW.

Syn Zenka Martyniuka stanął przed sądem za narkotyki! Zapadł wyrok: 5 miesięcy prac społecznych

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Prognoza pogody dla Warmii i Mazur [11-12 czerwca]

Jaka będzie pogoda na Warmii i Mazurach w najbliższy weekend? - W godzinach popołudniowych i wieczornych na obszarze od zachodu i południowego zachodu, przez centrum, po północny wschód wystąpią niebezpieczne warunki pogodowe - czytamy w komunikacie IMGW.

Prognozowane są silne burze z gradem w województwach: dolnośląskim, wielkopolskim, łódzkim, kujawsko-pomorskim, podlaskim i warmińsko-mazurskim. W niektórych powiatach zostały wydane ostrzeżenia II stopnia. Zagrożeniem będzie silny wiatr, miejscami nawet do 110 km/h, duży grad i ulewny deszcz lokalnie do 40 mm.