Wichury i ulewy na Warmii i Mazurach. Strażacy interweniowali 200 razy! [ZDJĘCIA]

2020-10-14 9:57 PAP, SCH

Warmińsko-mazurscy strażacy od wtorku interweniowali ponad 200 razy w związku z wichurami i intensywnymi opadami deszczu w regionie. Zazwyczaj interwencje dotyczyły powalonych drzew i połamanych gałęzi. W środę (14 października) może być podobnie, ponieważ IMGW ostrzega przed silnym wiatrem i deszczem całe województwo warmińsko-mazurskie.

Warmia i Mazury. Wichury i ulewy. Powalone drzewa i podtopienia

Niebezpieczna pogoda na Warmii i Mazurach. Wichury i ulewy przewracają drzewa i łamią gałęzie niczym zapałki. Strażacy mają pełne ręce roboty. Od wtorku odnotowali blisko 200 interwencji związanych z silnym wiatrem i intensywnymi opadami deszczu.

Jak poinformował PAP w środę dyżurny warmińsko-mazurskiej państwowej straży pożarnej od wtorku wieczorem strażacy w całym regionie podjęli 193 interwencje. Były to głównie wyjazdy do usuwania połamanych konarów i powalonych drzew, które tarasowały lokalne drogi. Drzewa i gałęzie są usuwane przez strażaków na bieżąco. Nie ma informacji o osobach poszkodowanych. Doszło też do kilku zalań i podtopień piwnic.

Ostrzeżenie IMGW. "Czerwony alarm" w Elblągu

Z powodu ulewnych deszczów w woj. warmińsko-mazurskim, IMGW wydało ostrzeżenie hydrologiczne III stopnia dla powiatu elbląskiego. - W związku z prognozowanym silnym wiatrem z kierunku północno-wschodniego, na Żuławach i Zalewie Wiślanym, przewiduje się utrzymywanie się poziomów wody powyżej stanów ostrzegawczych i alarmowych - czytamy w komunikacie IMGW.

Co gorsza, w środę (14 października) sytuacja nie ulegnie zmianie. IMGW wydało ostrzeżenie I stopnia dla całego woj. warmińsko-mazurskiego przed ulewami i wichurami.

Inwazja robali na Wilanowie. Wtyki chodzą po dywanie i zasłonach

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.