Warmia i Mazury. IMGW ostrzega przed wichurami i ulewami! "Pomarańczowy alarm"

2020-10-14 7:33
Wiatr, pogoda
Autor: Pixabay Ostrzeżenie IMGW dla Warmii i Mazur przed silnym wiatrem i deszczem (środa, 14 października).

Ostrzeżenie IMGW dla Warmii i Mazur. Prognoza pogody na środę, 14 października. IMGW wydało ostrzeżenie I stopnia dla całego woj. warmińsko-mazurskiego. Przed nami dzień z silnym wiatrem i intensywnymi opadami deszczu. Wiać może nawet z prędkością 80 km/h! Sprawdź szczegóły!

Silny wiatr i deszcz na Warmii i Mazurach. "Zagrożenie zdrowia i życia"

Ostrzeżenie IMGW przed deszczem i silnym wiatrem dla Warmii i Mazur. Synoptycy prognozują, że opady i silne podmuchy wiatru ustaną po południu. Zagrożone jest całe woj. warmińsko-mazurskie. Prawdopodobieństwo ulew i wichur w naszym regionie oceniane jest na 80 proc.

Czym jest zagrożenie I stopnia według synoptyków IMGW? - Przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia - czytamy w komunikacie IMGW. Ponadto należy spodziewać się m.in. utrudnień w ruchu drogowym.

Prognoza pogody dla Warmii i Mazur [środa, 14 października]

Jaka będzie pogoda na Warmii i Mazurach w środę, 14 października? - Zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami. Okresami opady deszczu, miejscami o umiarkowanym, lokalnie silnym natężeniu, zwłaszcza rano i około południa. Prognozowana wysokość opadów, zwłaszcza na północy i zachodzie regionu, do 20 mm - prognozuje IMGW.

Temperatura maksymalna od 9°C do 12°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, do około południa w porywach do 80 km/h, a na północnym zachodzie porywy takie możliwe także po południu, stopniowo słabnący do umiarkowanego, zwłaszcza po południu i wieczorem, wschodni i północno-wschodni.

Upiory z mazurskich legend. To naprawdę straszny QUIZ

Pytanie 1 z 7
Jaki był znak charakterystyczny utopców?
Zero tolerancji. "Będzie dobrze" Adama Federa, odc. 132
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE