Wichury pod Olsztynem. Drzewo spadło na samochód! Kierowca nie żyje

2021-09-24 13:02
Drzewo przygniotło kierowcę. Zginął na miejscu
Autor: KMP Olsztyn Drzewo przygniotło kierowcę na drodze powiatowej pod Olsztynem. 59-latek zginął na miejscu.

Tragiczny skutek wichur w okolicach Olsztyna. 59-letni mężczyzna zginął po tym jak na jego samochód, w czasie jazdy, przewróciło się drzewo. Kierowcy nie udało się uratować, pomimo udzielenia mu natychmiastowej pomocy ze strony świadka zdarzenia. Policjanci ustalają szczegóły wypadku.

W piątek (24 września) o godz. 10:30 oficer policji w Biskupcu pod Olsztynem otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym z udziałem kierowcy osobowej skody. Na samochód podczas jazdy przewróciło się drzewo. Do zdarzenia doszło na drodze powiatowej między miejscowościami Wysoka Dąbrowa a miejscowością Lutry.

Na miejsce skierowano karetkę pogotowia, straż pożarną i policję. Niestety, mimo natychmiastowej pomocy świadka, 59-letni kierowca skody zginął. Do zabezpieczenia śladów z miejsca wypadku oraz wyjaśnienia okoliczności tego tragicznego w skutkach zdarzenia na miejsce skierowano grupę dochodzeniowo-śledczą wraz z technikiem kryminalistyki. W czynnościach procesowych na miejscu zdarzenia uczestniczy również prokurator. Trwa wyjaśnianie przyczyn i okoliczności wypadku.

Na Warmii i Mazurach od czwartkowego popołudnia szaleją wichury. Strażacy interweniowali minionej nocy kilkaset razy. Jeden z nich złamał nogę, podczas akcji usuwania powalonego drzewa w miejscowości Studzianka w powiecie olsztyńskim.

CZYTAJ WIĘCEJ: Warmińsko-mazurskie. Strażak ranny w czasie akcji! Śmigłowiec zabrał go do szpitala!

Raport z Anteny 24.09
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE