Objazd

i

Autor: Urząd Miasta Olsztyna Utrudnienia w ruchu na ulicach Olsztyna.

Uwaga, kierowcy!

Wielkie zmiany na ulicach Olsztyna. Padła data. Utrudnienia dla kierowców

2023-02-16 14:30

Uwaga, kierowcy! Dużo zmian na ulicach Olsztyna od piątku (17 lutego) wieczorem. O tym, co dokładnie zmieni się na drogach stolicy Warmii i Mazur, przeczytacie w dalszej części artykułu.

Jak informuje olsztyński ratusz, na ulicy ul. Wilczyńskiego od ul. Gębika do ronda na skrzyżowaniu z Krasickiego zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy. Dojazd do budynku przy ul. Żurawskiego 1a będzie możliwy wyłącznie od strony ul. Gębika, a wyjazd w kierunku ul. Krasickiego. Dojazd do SP 33 oraz budynków przy ul. Jeziołowicza jak dotychczas - od strony ul. Krasickiego oraz ul. Sobocińskiego.

Zmiany dotyczą też ul. Krasickiego pomiędzy ul. Murzynowskiego a ul. Wańkowicza Nastąpi lokalne przeniesienie ruchu na dotychczas zamkniętą jezdnię. Nie przewiduje się istotnych zmian ciągów dla pieszych i lokalizacji przystanków komunikacji miejskiej.

Z kolei wlot w al. Piłsudskiego zostanie otwarty dwukierunkowo na rondzie skrzyżowania z ul. Dworcową po stronie C.H. Viktor. Zostanie zamknięty dotychczasowy przejazd do ul. Dworcowej przy Urzędzie Skarbowym. Dojazd do Zespołu Szkół Mechaniczno-Energetycznych i Urzędu Skarbowego wyłącznie od strony ul. Dworcowej, zjazdem przy Przychodni Specjalistycznej. Ponadto ruch pieszych na ul. 22 Stycznia będzie odbywał się jednym chodnikiem po stronie ulicy.

CZYTAJ TEŻ: Komunikacja miejska w Olsztynie. Te linie wracają na ulice od 20 lutego. Będą też inne zmiany

Sonda
Denerwuje Cię stanie w korkach?
Ryszard Schnepf: Ofensywa dyplomatyczna Andrzeja Dudy jest pozbawiona głębszej myśli
Nasi Partnerzy polecają