Wojny, zaraza i pożary. Olsztyn wiele wycierpiał w swojej historii! [GALERIA]

2020-04-14 14:16 SCH

Obecnie świat, w tym również Polska, z uwagą przysłuchuje się najnowszym doniesieniom na temat epidemii koronawirusa. Według danych z 14 kwietnia, COVID-19 pochłonął już ponad 120 tysięcy ludzkich istnień. Ludzkość pamięta jednak znacznie większe tragedie. Również Olsztyn wiele wycierpiał przez prawie 667 lat istnienia! W mieście nie brakowało śmiertelnych epidemii, wojen i napaści. Zobacz listę największych tragedii w dziejach Olsztyna!

Czytając o najważniejszych wydarzeniach z historii Olsztyna, można odnieść wrażenie, że czyta się scenariusz filmu katastroficznego.

Olsztyn w tym roku obchodzić będzie 667. urodziny. Przez ten ponad VI wieków istnienia, obecna stolica Warmii i Mazur wiele wycierpiała. Pożary trawiące większość miasta, epidemie pochłaniające setki ofiar oraz okupacje i najazdy nieprzyjacielskich wojsk to tylko niektóre z najczarniejszych kart w dziejach Olsztyna. Niektórzy spodziewają się, że podobne spustoszenie może wyrządzić epidemia koronawirusa.

Interesujecie się historią polskich miast. Jesteście ciekawi, co na przestrzeni setek lat działo się w Olsztynie? Sprawdźcie naszą galerię, gdzie przedstawiamy najtragiczniejsze wydarzenia w dziejach stolicy woj. warmińsko-mazurskiego. Miasto było świadkiem wydarzeń, o których do tej pory mówi cały świat.

Choroby, pożary i wojny pochłonęły setki ofiar. Droga Olsztyna do tego, aby stać się największym miastem Warmii i Mazur była naprawdę kręta i wyboista.

KoronawirusRaport: Olsztyn 14.04

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.