Pożar, ogień, wybuch

i

Autor: Pixabay Kilkukrotnie w historii Olsztyn dławiły ogromne pożary, niszczące niemal całe miasto. Zdj. ilustracyjne.

Wojny, zaraza i pożary. Olsztyn wiele wycierpiał w swojej historii! [GALERIA]

2021-10-16 7:00

Świat, w tym również Polska, ciągle walczy z pandemią koronawirusa. COVID-19 pochłonął już miliony ludzkich istnień. Nie jest to jednak pierwsza tragedia na tak ogromną skalę. Olsztyn wiele wycierpiał przez prawie 668 lat istnienia. W mieście nie brakowało śmiertelnych epidemii, wojen i napaści. Zobacz listę największych tragedii w dziejach Olsztyna!

Czytając o najważniejszych wydarzeniach z historii Olsztyna, można odnieść wrażenie, że czyta się scenariusz filmu katastroficznego. Olsztyn w tym roku obchodzić będzie 668. urodziny. Przez ten ponad VI wieków istnienia, obecna stolica Warmii i Mazur wiele wycierpiała. Pożary trawiące większość miasta, epidemie pochłaniające setki ofiar oraz okupacje i najazdy nieprzyjacielskich wojsk to tylko niektóre z najczarniejszych kart w dziejach Olsztyna. Rok temu niektórzy spodziewali się, że podobne spustoszenie może wyrządzić pandemia koronawirusa.

Interesujecie się historią polskich miast? Jesteście ciekawi, co na przestrzeni setek lat działo się w Olsztynie? Sprawdźcie naszą galerię, gdzie przedstawiamy najtragiczniejsze wydarzenia w dziejach stolicy woj. warmińsko-mazurskiego. Miasto było świadkiem wydarzeń, o których do tej pory mówi cały świat.

Choroby, pożary i wojny pochłonęły setki ofiar. Droga Olsztyna do tego, aby stać się największym miastem Warmii i Mazur była naprawdę kręta i wyboista.

Groby warszawskich mistyczek i misjonarzy z Indonezji. Niezapomniani