LGBT

i

Autor: Pixabay Do prokuratury rejonowej w Elblągu trafiło zawiadomienie dotyczące wójta gminy Grunwald Adama Szczepkowskiego.

Wójt gminy Grunwald popełnił przestępstwo? Jego list do premiera wywołał oburzenie. Skarżył się na lesbijki

Po tym jak Adam Szczepkowski, wójt gminy Grunwald (woj. warmińsko-mazurskie) wysłał list do premiera, w którym opisując konflikt z radą zawarł dane wrażliwe dotyczące radnych, jedna z nich zawiadomiła prokuraturę o przestępstwie. Zawiadomienie trafiło do prokuratury rejonowej w Elblągu. Chodzi o sprawę głośnego listu wójta gminy Grunwald Adama Szczepkowskiego. Samorządowiec w piśmie do premiera Mateusza Morawieckiego opisał swój konflikt z radą gminy. Na 20 stronach opisał, jak przejmując urząd wójta w 2018 roku po swym poprzedniku, który sprawował to stanowisko 28 lat, zastał "układ szkodzący interesom mieszkańców".

Wójt gminy Grunwald Adam Szczepkowski zaznaczył, że "chce pokazać z jaką skorumpowaną machiną musi się mierzyć i jak bardzo w tej walce nie może polegać na ludziach, którzy rzekomo powinni mu pomagać". Tłumaczy, że większość w radzie ma opozycja.

W liście samorządowiec szeroko i szczegółowo opisuje różne sytuacje w instytucjach i urzędach podległych gminie, które jego zdaniem świadczą o nieprawidłowościach. Skarży się też na nieprzychylne prokuraturę i sądy, które nie wydają wyroków po myśli gminy.

Przypomina, że 25 października ubiegłego roku na terenie gminy Grunwald odbyło się na referendum w sprawie odwołania Rady Gminy przed upływem kadencji, jednak nie było ono wiążące ze względu na zbyt małą frekwencję. Wójt dodał, że "to trudny czas pandemii, chaosu na ulicach i kryzysu światowego, jednak działalność samorządowa musi trwać a sprawy mieszkańców muszą być prowadzone w ich interesie jak tylko się da". Jak dodał, on "chce o te ludzkie sprawy zaapelować"

Największe kontrowersje wzbudziło wymienienie w liście przez wójta z nazwiska dwóch radnych i podanie informacji, że ich córki są lesbijkami. Informacja ta została zamieszczona w kontekście sugerowanego braku kompetencji w obejmowanych przez nie stanowiskach. Adam Szczepkowski w liście zawarł też inną wrażliwą informację dotycząca zdrowia radnej.

Zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez wójta, jakim jest zniesławienie, wysłała do prokuratury jedna z dwóch wymienionych w liście radnych. Potwierdziła to w rozmowie z PAP. Druga radna powiedziała PAP, że w najbliższych dniach również złoży takie zawiadomienie.

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Elblągu Sławomir Karmowski potwierdził PAP w czwartek, że faktycznie takie zawiadomienie wpłynęło do prokuratury rejonowej w Ostródzie. A ta wystąpiła do Prokuratury Okręgowej w Elblągu o wyłączenie jej z tej sprawy w celu zapewnienia bezstronności. Prokuratura Okręgowa w Elblągu przekazała sprawę do prokuratury rejonowej w Elblągu. Zawiadomienie zostało przekazane do niej w środę.

Express Biedrzyckiej - Tomasz Trela: Ziobro ma teczki na najważniejszych ludzi w PiS
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE