Sejm RP

i

Autor: Łukasz Błasikiewicz / Kancelaria Sejmu / sejm.gov.pl

Wybory 2019. Radny z Olsztyna został posłem. Kto zastąpi go w radzie miasta?

2019-10-16 14:40

Jednym z dziesięciu posłów reprezentujących okręg olsztyński wybrany został radny Michał Wypij. Jego miejsce zajmie Edyta Markowicz. Kim jest nowa osoba w olsztyńskiej radzie miasta?

Wybory 2019. Radny z Olsztyna przenosi się na Wiejską

Dla Michała Wypija najbliższa kadencja Sejmu będzie pierwszą w poselskich ławach. W wyborach parlamentarnych startował z ostatniego miejsca na liście olsztyńskiego PiS-u. Mimo to zdołał dostać mandat poselski.

Polityk, startujący rok temu w wyborach samorządowych z listy PiS zwalnia jedno miejsce w olsztyńskiej radzie miasta. Zastąpi go, zgodnie z zasadami, inna kandydatka z Prawa i Sprawiedliwości. Będzie nią Edyta Markowicz, dyrektorka Przedszkola Miejskiego nr 12 w Olsztynie.

Kim jest nowa radna?

Edyta Markowicz jest nauczycielką wychowania przedszkolnego i początkowego. Przedszkolem dyrektoruje od dwóch lat. Jest też pełnomocnikiem wojewody ds. rodziny. To właśnie sprawy edukacji i rodziny są jej najbliższe. Z Prawem i Sprawiedliwością Markowska związana jest od 2002 roku.

Wysoka frekwencja w niedzielnych wyborach parlamentarnych. Skąd taki wyniki? Posłuchaj materiału reportera Eski, Michała Skolimowskiego: