Wypadek w Dobrocinie. Czołowe zderzenie osobówki z ciężarówką! W audi byli dwaj młodzi mężczyźni

2021-02-23 13:32 sch
Wypadek w Dobrocinie
Autor: wm.policja.gov.pl Wypadek w Dobrocinie. Osobowe audi zderzyło się czołowo z ciężarową scanią.

Nadmierna prędkość to wciąż główna przyczyna najniebezpieczniejszych zdarzeń drogowych. Niestety często dochodzi do nich wtedy, gdy prędkość auta zsumuje się z młodzieńczą brawurą. Tak było m.in. w poniedziałek (22 lutego) w Dobrocinie (woj. warmińsko-mazurskie). 21-letni kierowca audi, wiozący 16-letniego pasażera, zderzyli się czołowo z ciężarówką.

Do zdarzenia doszło około godz. 8:00 w miejscowości Dobrocin (powiat ostródzki). Według wstępnych ustaleń, 21-letni kierowca audi nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem. Następnie zjechał na przeciwległy pas jezdni, gdzie otarł się o jadące bmw, a potem czołowo zderzył się z ciężarową scanią.

Kierowca audi oraz jego 16-letni pasażer z obrażeniami ciała zostali przetransportowani do szpitali. Pozostałym uczestnikom zdarzenia na szczęście nic się nie stało. Policjanci zatrzymali młodemu kierowcy prawo jazdy. Trwa wyjaśnienia wszystkich okoliczności tego zdarzenia.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Kukowo: Tragiczny wypadek na DK 65. Nie żyje kierowca ciężarówki. Był obywatelem Białorusi [ZDJĘCIA]

Z policyjnych statystyk wynika, że młodzi kierowcy w wieku 18-24 lata charakteryzują się wysokim wskaźnikiem wypadków. Ponad 1/3 zdarzeń, do których się przyczyniają, spowodowana jest niedostosowaniem prędkości do warunków ruchu. Brak umiejętności i doświadczenia w połączeniu z przecenianiem własnych możliwości powoduje, że wypadki z udziałem młodych osób, zwłaszcza mężczyzn charakteryzują się często poważnymi obrażeniami lub nawet śmiercią.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Z trzygwiazdkowego hotelu trafiła prosto do celi. Pijana kobieta chciała popływać w basenie

Super Raport 23.02 (Goście: Bolesław Piecha - PiS, dr Maciej Hamankiewicz - lekarz), Sedno Sprawy: Marcin Ociepa - Porozumienie