Wypadek w Olsztynie. W tym miejscu zginęło niedawno młode rodzeństwo

2022-01-27 10:49
Wypadek na skrzyżowaniu ulic Bałtyckiej i Rybaki w Olsztynie
Autor: KMP Olsztyn Wypadek na skrzyżowaniu ulic Bałtyckiej i Rybaki w Olsztynie.

Czy na drogowej mapie Olsztyna pojawił się kolejny niebezpieczny punkt? W środę (26 stycznia) wieczorem doszło do wypadku na skrzyżowaniu ulic Bałtyckiej i Rybaki. Tym razem na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało, jednak warto pamiętać, że w listopadzie 2021 r. na tym samym skrzyżowaniu życie straciło młode rodzeństwo: Weronika i Sebastian.

W środę (26 stycznia) policjanci pracowali na miejscu wypadku w rejonie skrzyżowania ul. Bałtyckiej i Rybaki w Olsztynie. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 26-letni kierowca VW , skręcając w lewo nie ustąpił pierwszeństwa i uderzył w osobowego opla. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało. Obaj kierowcy byli trzeźwi. Utrudnienia w ruchu drogowym w tym miejscu trwały przez kilkadziesiąt minut.

Przypomnijmy, że w listopadzie 2021 r. na tym samym skrzyżowaniu doszło do tragedii. Zginęło młode rodzeństwo, Weronika i Sebastian. Kierowany przez Zbigniewa G. samochód zderzył się na skrzyżowaniu ulic Bałtyckiej i Rybaków z prowadzonym przez 23-latkę audi A6. Kobieta wykonywała manewr zawracania i próbowała włączyć się do ruchu, gdy w pojazd, którego pasażerem był jej 25-letni brat, wjechało audi A8. Prowadzący je mężczyzna przemieszczał się ul. Bałtycką w kierunku osiedla Redykajny. 39-latek uciekł pieszo z miejsca zdarzenia, ale po kilkunastu godzinach poszukiwań wpadł w ręce policji. Zbigniew G. usłyszał zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym i ucieczki i z miejsca zdarzenia, za co grozi do 12 lat więzienia.

Pogrzeb Weroniki i Sebastiana. Zobacz zdjęcia z uroczystości

Pogrzeb Weroniki i Sebastiana. Ostatnia droga rodzeństwa.
Sonda
Czy na polskich drogach jest bezpiecznie?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE