Warmińsko-mazurskie. Wysłali drona po zaginioną 80-latkę

i

Autor: wm.policja.gov.pl Warmińsko-mazurskie. Wysłali drona po zaginioną 80-latkę.

Rodzina odchodziła od zmysłów

Wysłali drona po 80-latkę. Wyszła z domu na mrozie i ślad po niej zaginął

2022-12-21 12:18

80-letnia mieszkanka Wojnowa (woj. warmińsko-mazurskie) wyszła z domu i ślad po niej zaginął. Co gorsza, staruszka nie miała przy sobie telefonu komórkowego, a na dodatek ze względu na stan zdrowia ma problemy z pamięcią o orientacją w terenie. Służby rozpoczęły poszukiwania 8-latki. Wysłano nawet drona. Co z tego wyszło? Szczegóły w dalszej części artykułu.

Wojnowo. 80-latka zaginęła. Ratownicy wysłali po nią drona

We wtorek (20 grudnia) przed godz. 18:00 oficer dyżurny piskiej komendy otrzymał zgłoszenie o zaginięciu 80-letniej mieszkanki Wojnowa w gminie Ruciane-Nida. Z informacji wynikało, że około godz. 14:00 kobieta wyszła z domu i ślad po niej zaginął. Nie miała przy sobie telefonu komórkowego, a ze względu na swój stan zdrowia miała problemy z pamięcią i orientacją w przestrzeni. W poszukiwaniach 80-latki wzięli udział policjanci z całego powiatu piskiego, wspierani przez policjanta z psem tropiącym z KMP w Łomży, członkowie grupy ratowniczo-poszukiwawczej Stowarzyszenia Podwodnik, strażacy miejscowego OSP, Grupa Ratownictwa PCK Olsztyn oraz Mazurska Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza z Olecka.

Poszukiwania trwały kilka godzin. Zaangażowali się w nie również mieszkańcy Wojnowa. - Policjanci i ratownicy sprawdzali pobliskie miejscowości, drogi dojazdowe do miejscowości oraz wszystkie te miejsca, gdzie 80-latka mogła przebywać. Policjanci prowadząc kontrole drogowe również próbowali uzyskać jakiekolwiek informacje od kierowców, czy nie widzieli gdzieś zaginionej - mówi nadkom. Anna Szypczyńska z Komendy Powiatowej Policji w Piszu. Dobra wiadomość dotarła do poszukiwaczy dotarła po godz. 22:00. Seniorka została odnaleziona dzięki dronowi z termowizją użytemu przez ratowników z Olecka. Kobieta została zauważona w lesie w odległości około kilometra od domu. 80-latka była cała i zdrowa, ale zmęczona i wyziębiona, dlatego zabrana została do szpitala na obserwację.

Policjanci apelują, aby zwracać szczególną uwagę na starszych domowników, często schorowanych i z zanikami pamięci. Podejmijmy wszelkie możliwe starania, aby nie dochodziło do podobnych sytuacji, bo niestety nie zawsze takie poszukiwania kończą się szczęśliwie. Pamiętajmy o naszych seniorach, bo oni czasami zapominają.

Sonda
Czy znałeś kogoś, kto kiedyś zaginął?
Krzysztof Jackowski o cenach benzyny w 2023