Zapisz się na bieg w Olsztynie! Ma dużą tradycję i coraz więcej fanów!

2020-02-16 6:59 SCH
Bieganie - zdj. ilustracyjne
Autor: Pixabay 26 kwietnia w Olsztynie odbedzie się XVIII Bieg Jakubowy

Bieg Jakubowy to jedna z najważniejszych biegowych imprez w Olsztynie. Ośrodek Sportu i Rekreacji zachęca do uczestnictwa w zawodach, które odbędą się już pod koniec kwietnia.

Tegoroczny Bieg Jakubowy odbędzie się w niedzielę 26 kwietnia 2020 roku. Start Biegu Głównego na dystansie 10 km zaplanowano na godz. 1. Start i meta zostanie zlokalizowana na Starym Mieście w Olsztynie, gdzie jak zwykle uczestnicy będą mogli liczyć na doping ze strony rodzin, znajomych i dużej rzeszy kibiców. Cała biegowa zabawa rozpocznie się już po godz. 9 od biegów dziecięcych i towarzyszących.

– Standardowo zachęcamy do udziału w imprezie wszystkich. Ci, którzy czują w sobie moc będą chcieli z pewnością sprawdzić swoje siły na trasie Biegu Głównego. Dzieci i młodzież mogą wybrać krótsze dystanse – mówi Zbigniew Szymula, rzecznik prasowy Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olsztynie.

Bieg Jakubowy z roku na rok zyskuje coraz większą popularność. W 2017 roku w imprezie wzięło udział 400 osób, w 2018 na starcie stanęło 500 biegaczy, w poprzedniej edycji wystartowało już 740 zawodniczek i zawodników! W poprzedniej edycji, w XVII Biegu Jakubowym po raz trzeci z rzędu triumfował Paweł Pszczółkowski z Olsztyna, który przebiegł trasę w czasie 34:21 m.in. Rywalizację kobiet wygrała Marta Barcewicz z czasem 43:50 min. 

Rejestracja zawodników drogą elektroniczną do XVIII Biegu Jakubowego odbywa się od 1 lutego do 19 kwietnia 2020 r. poprzez strony internetowe: www.osir.olsztyn.pl, sportmaniacs.com, www.cronochip.pl lub osobiście w  biurze Ośrodka Sportu i Rekreacji w  Olsztynie przy ul. Żołnierskiej 13a (Dział Sportu tel/fax 089 527 02 27) do 17 kwietnia w godz. 8-15.