Zarobki na Warmii i Mazurach. Jest lepiej, ale wciąż słabo. Jeden powiat na szarym końcu! [GALERIA]

2020-02-21 14:55 SCH

Główny Urząd Statystyczny jak co roku podsumował średnie wynagrodzenie w Polsce. Zestawienie uwzględnia wszystkie 380 powiatów, w tym 66 miast na prawach powiatu. Jak na tle innych wypadły powiaty na Warmii i Mazurach? Sprawdźcie!

Ranking polskich powiatów według średniego wynagrodzenia w 2018 roku na podstawie danych Głównego Urzędu Statystycznego (GUS). Jak zarabia się na Warmii i Mazurach? Porównując zarobki w naszym regionie do tego, jak to wygląda w innych miastach - rewelacji nie ma.

Ile zarabia się na Warmii i Mazurach?

W czołówce najbogatszych powiatów próżno szukać tych z woj. warmińsko-mazurskiego. Najwyżej jest miasto Olsztyn, ale dopiero na 44. miejscu (średnio 4 648,58 zł miesięcznie na osobę). Pozostali są daleko w tyle. Dość powiedzieć, że warmińsko-mazurski "numer 2", czyli miasto Elbląg (4 287,12 zł) znalazło się już poza pierwszą setką najbogatszych powiatów w Polsce (105. miejsce). Podium uzupełnia powiat olsztyński (4 049,63 zł, 176 pozycja).

Tam zarabia się najmniej

Niestety, większość powiatów z Warmii i Mazur znajduje się w ostatniej, czwartej setce rankingu. Szczególnie źle sytuacja wygląda w powiecie nowomiejskim (3 439,34 zł), który zajął dopiero 377. miejsce! Gorzej zarabiają tylko mieszkańcy powiatów: łaskiego, brzezińskiego (łódzkie) oraz kępińskiego (wielkopolskie). Najlepiej zarabia się w mieście Jastrzębie-Zdrój (8121,08 zł).

Pocieszające może być jedynie to, że w porównaniu do poprzedniego roku, wzrosły średnie zarobki w każdym z warmińsko-mazurskich powiatów. Największy "skok" miał miejsce w powiecie elbląskim, średnio 8,4 %. Ale czy mieszkańcy naszego województwa rzeczywiście odczuwają, że mają w portfelach więcej pieniędzy?

Dane na temat zarobków we wszystkich powiatach woj. warmińsko-mazurskiego znajdziecie, klikając w naszą galerię!

Niezapomniani - ofiary wypadków samochodowych

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.