Zaskakująca zmiana w pogodzie! Prognoza na weekend dla Olsztyna

2020-02-14 9:00 SCH
Pogoda
Autor: Pixabay Pogoda w Olsztynie (14-16 lutego)

Pogoda w najbliższy weekend zaskoczy mieszkańców Olsztyna! Walentynkowy weekend upłynie pod znakiem zmiennej aury. Będzie i mroźnie, i ciepło. W niedzielę termometry pokażą nawet 9 stopni Celsjusza! Sprawdź najnowszą prognozę!

Pogoda w Olsztynie (14-16.02.2020 r.)

Już za nieco ponad miesiąc początek astronomicznej wiosny. Zima ma więc ostatnie tygodnie na to, aby pokazać oblicze, z którego ją znamy. Do tej pory mało było w Olsztynie mroźnych i śnieżnych dni. Królowała bardziej jesienna aura. Jak będzie w dniach 14-16 lutego?

Pogoda w Walentynki (14 lutego) nie będzie sprzyjać romantycznym spacerom. Zamiast słońca będzie deszcz. Opady mają być co prawda przelotne, jednak przez cały dzień będzie pochmurno. 3 stopnie Celsjusza w dzień. Chłodniej zrobi się w nocy, do - 4 stopni.

Aura poprawi się w sobotę (15 lutego). Będzie słonecznie i nieco cieplej, bo maksymalnie do 4 stopni powyżej zera. Noc także nie będzie mroźna. Pogoda natomiast diametralnie zmieni się w niedzielę (16 lutego). Zrobi się bardzo ciepło, nawet do 9 stopni Celsjusza! W nocy niewiele chłodniej. Wrócą jednak przelotne opady deszczu.

A co z pogodą w drugiej połowie lutego? W Olsztynie próżno szukać zimy. Temperatury od 5 do 7 stopni Celsjusza w dzień będą na porządku dziennym. Być może popada śnieg, ale tylko przelotnie i nie utrzyma się na drogach zbyt długo.