Mapa

i

Autor: Pixabay Warmia i Mazury mają wiele miejscowości ze śmiesznymi nazwami.

Ameryka jest pod Olsztynem! Najśmieszniejsze nazwy miejscowości z warmińsko-mazurskiego

2021-12-06 12:00

Kraków ma Wawel, Warszawa jest stolicą Polski, a niektóre, dużo mniejsze miejscowości zapadają w pamięć dzięki... nazwom. Kilka takich miasteczek i wsi znajdziemy w województwie warmińsko-mazurskim. W naszym regionie Ameryka leży niedaleko Olsztyna. Oprócz tego na naszej liście znajdziecie m.in. Zgon czy Gady. Prezentujemy listę 15. najśmieszniejszych nazw na Warmii i Mazurach.

Nazwy miejscowości na Warmii i Mazurach. Która jest najdziwniejsza?

Każdy region Polski ma w swoim obszarze nazwy miejscowości, które śmieszą, zastanawiają, a czasami nawet przerażają. Takie nazwy jak Zimna Wódka, Białykał czy Browarek weszły na stałe do świadomości Polaków. Kilka z tych zabawnych nazw miejscowości znanych w całym kraju, mieści się w woj. warmińsko-mazurskim. Wiedzieliście o tym?

Najzabawniejsze nazwy miejscowości na Warmii i Mazurach. Zwykle są to maleńkie miejscowości, liczące kilkaset mieszkańców. Jednak ze względu na swoją nietypową, oryginalną nazwę stają się czasem bardziej popularne od dużo większych miast w województwie. Zabawne nazwy miejscowości są bardzo różnorodne. Kojarzą się ze zwierzętami, innymi krajami, czynnościami, a nawet częściami ciała czy śmiercią! Przekonajcie się sami!

Sonda
Czy jesteś zaszczepiony przeciw Covid-19?
Sedno Sprawy - Michał Kołodziejczak
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE