Objazd

i

Autor: Urząd Miasta Olsztyna Utrudnienia w ruchu na ulicach Olsztyna.

Uwaga, kierowcy!

Zmiany w organizacji ruchu na Jarotach. Od 15 listopada ruch wahadłowy

2022-11-03 13:48

Kolejne utrudnienia na ulicach Olsztyna. Dotyczą one osiedla Jaroty. Część zmian w organizacji ruchu związana jest z budową nowej infrastruktury tramwajowej. Konkretnie dotyczy to skrzyżowania ulic Wilczyńskiego i Krasickiego. Z kolei w połowie listopada utrudnione będzie poruszanie się na skrzyżowaniu ulic Bartąskiej, Złotej i Stawigudzkiej. Szczegóły w dalszej części artykułu.

Zmiany w organizacji ruchu na Jarotach

Obecnie przebudowywane jest skrzyżowania ulic Bartąskiej, Stawigudzkiej i Złotej na Jarotach na obrzeżach Olsztyna. Chodzi o drogę powiatową nr 1372N. Wykonawca prac informuje o planowanym na 15 listopada (wtorek) wprowadzeniu tymczasowej organizacji ruchu, polegającej na ograniczeniu ruchu do wahadłowego, regulowanego sygnalizacją świetlną ze wszystkich kierunków skrzyżowania. Jak podaje powiat olsztyński, taka organizacja ruchu będzie obowiązywała około 1,5 miesiąca.

Na tym nie koniec zmian na Jarotach. Kolejne zmiany w organizacji ruchu związane z postępem prac przy budowie nowej tramwajowej infrastruktury zaczną obowiązywać już od piątku (4 listopada) i godz. 22. Tym razem będą dotyczyć okolic skrzyżowania ulic Wilczyńskiego i Krasickiego. Zmianie ulegnie geometria ronda i lokalizacja wyjazdu parkingu przy budynkach Burskiego 28 i 30, który dostępny będzie tylko od strony ul. Krasickiego. Przystanek komunikacji miejskiej Boenigka na ul. Krasickiego powróci do swojej pierwotnej lokalizacji. Nie są planowane istotne zmiany w przebiegach ciągów dla pieszych.

Sonda
Czy lubisz podróżować tramwajem?
Waldemar Buda o o braku pieniędzy z KPO: "Wychodzenie z dużymi środkami na rynek nie jest konieczne" [Sedno Sprawy]
Nasi Partnerzy polecają