Objazd

i

Autor: Urząd Miasta Olsztyna Utrudnienia w ruchu na ulicach Olsztyna.

Uwaga, kierowcy!

Zmiany w organizacji ruchu w Olsztynie. Utrudnienia dla kierowców na Nagórkach

2022-10-13 13:48

W związku z rozbudową linii tramwajowych w Olsztynie wykonawca wprowadzi kolejne zmiany w organizacji ruchu. Zmiany zaczną obowiązywać już od czwartku (13 października) od godz. 22. Co się zmieni? Tego dowiesz się z dalszej części naszego artykułu.

Utrudnienia dla kierowców w Olsztynie. Zmiany od 13 października

Jak informuje wykonawca rozbudowy linii tramwajowej, od czwartku (13 października) od godz. 22 ruch po ulicy Krasickiego na odcinku od ul. Wańkowicza do ul. Synów Pułku odbywać się będzie dwukierunkowo po jednej jezdni (od strony osiedla Mazurskiego i ogródków działkowych). Przystanki komunikacji miejskiej przeniesione zostaną w kierunku czynnej jezdni. Ruch pieszych będzie odbywał się po stronie osiedla. Ponadto zlikwidowane zostanie rondo łączące ul. Krasickiego z Wańkowicza i powstanie tam skrzyżowanie.

W 2021 r. została podpisana umowa z wykonawcą drugiej linii tramwajowej w Olsztynie. Inwestycja ma zostać zakończona październiku 2023 r. W Olsztynie realizowanych jest obecnie kilka inwestycji związanych z transportem. Jedną z nich jest węzeł przesiadkowy Olsztyn - Śródmieście. Kiedy będzie gotowy? Szczegóły w artykule Kiedy powstanie węzeł przesiadkowy Olsztyn - Śródmieście? Wykonawca wydłużył termin umowy

Sonda
Czy lubisz podróżować tramwajem?
EXPRESS BIEDRZYCKIEJ Jacek Jaśkowiak ostro o polityce PiS: Hejt i rozdawnictwo