Utonięcie 26-latka na jeziorze w Nidzicy

i

Autor: KPP Nidzica Utonięcie 26-latka na jeziorze w Nidzicy.

Założył się, że przepłynie jezioro. Nagle zniknął pod wodą! Koszmar w Nidzicy

Dramat w woj. warmińsko-mazurskim. W czwartek (30 czerwca) wieczorem strażacy prowadzili akcję poszukiwawczą mężczyzny, który według świadków, zniknął pod wodą w jeziorze Miejskim w Nidzicy. Niestety, późnym wieczorem odnaleziono zwłoki młodego mężczyzny. Kulisy zdarzenia są dramatyczne. Ofiara to 26-letni mężczyzna, który wszedł do wody, ponieważ założył się z kolegą, że przepłynie na drugi brzeg jeziora. W chwili tragedii był pijany.

Świadek zaalarmował strażaków, że w czwartek (30 czerwca) wieczorem w jeziorze Miejskim w Nidzicy pod wodą zniknął mężczyzna. Strażacy prowadzili najpierw akcję ratunkową, która po dwóch godzinach zamieniła się w akcję poszukiwawczą. Zwłoki młodego mężczyzny odnaleziono około godz. 22:20. 

Szczegóły zdarzenia zdradzają nidziccy policjanci. - Po przepłynięciu kilkudziesięciu metrów mieszkaniec gminy Janowo zanurzył się pod wodę i już nie wypłynął na powierzchnię. Około godz. 18:00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Nidzicy otrzymał zgłoszenie, że na terenie jeziorka miejskiego w Nidzicy topi się mężczyzna. Policjanci jako pierwsi przybyli na miejsce zdarzenia i natychmiast weszli do wody celem podjęcia akcji ratunkowej - informują mundurowi. Niestety, po trwającej 4 godziny wspólnej akcji strażaków, płetwonurków i policjantów, z wody wyciągnięto ciało 26-letniego mieszkańca gminy Janowo.

Policjanci ustalili, że mężczyzna był nad jeziorkiem miejskim z kolegą, z którym założył się, że przepłynie na drugi brzeg akwenu. Po pokonaniu krótkiego odcinka, 26-latek zanurzył się i już nie wypłynął na powierzchnię. Z ustaleń policjantów wynika, że młody mężczyzna był pijany.

PRZECZYTAJ TEŻ: Student-zwyrodnialec skatował Oliwię do nieprzytomności. Tłukł ją przed domem w urodziny

Sonda
Czy byłbyś w stanie uratować tonącą osobę?
Express Biedrzyckiej - gen. Mieczysław Bieniek: NATO jest dziś silniejsze dzięki Putinowi
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE