Kobieta, strach

i

Autor: Pexels W Ełku trzy osoby podstępnie zwabiły młodą kobietę i zmusiły do podpisania niekorzystnego oświadczenia. Zdj. ilustracyjne.

Podstępna intryga

Zwabili młodą kobietę do domu i grozili, że ją okaleczą! Sceny jak z horroru

2022-10-11 13:04

Ełccy policjanci zatrzymali trzy osoby, które brały udział w pozbawieniu wolności kobiety. Pod pretekstem wyjaśnienia wcześniejszych nieporozumień zaprosili kobietę do domu i nie chcieli jej wypuścić. Groźbą zmusili ją do podpisania niekorzystnego dla niej oświadczenia. 23-latka i 31-latek zostali tymczasowo aresztowani.

Ełk. Młoda kobieta przeżyła chwilę grozy

- Troje znajomych, pod pretekstem rozmowy i wyjaśnienia wcześniejszych nieporozumień, podstępem zwabiło młodą kobietę do domu jednego z nich - mówi Agata Kulikowska de Nałęcz z Komendy Powiatowej Polcji w Ełku. Tam zamknęli drzwi na klucz, nie chcąc wypuścić kobiety. Co gorsza, agresorzy grozili jej okaleczeniem i nakłonili do podpisania podyktowanego przez nich oświadczenia, a potem wypuścili z mieszkania.

Sprawa trafiła na policję, a służby zatrzymały trzy osoby: dwóch mężczyzn i kobietę. Funkcjonariusze wyjaśniali rolę każdej z tych osób w zdarzeniu. Wszyscy usłyszeli zarzuty wspólnego pozbawienia wolności człowieka. Dodatkowo 23-latka i 31-latek usłyszeli zarzuty za stosowanie gróźb w celu zmuszenia do określonego zachowania. Zostali tymczasowo aresztowani. Pod nadzorem prokuratury trwają dalsze czynności w tej sprawie. Kodeks karny mówi, że kto pozbawia wolności człowieka podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Sonda
Czy zdarzyło Ci się, że ktoś groził Ci śmiercią?
Adamski o ataku rakietowym Rosji na Ukrainę: "Putin chciał osobistej zemsty" [Raport Walczaka]
Nasi Partnerzy polecają