Fałszywy Austriak ma na koncie 3 tysiące oszustw! Wpadł po bójce pod sklepem

i

Autor: opolska.policja.gov.pl "Fałszywy Austriak" ma na koncie 3 tysiące oszustw! Wpadł po bójce pod sklepem

3 tysiące oszustw! Fałszywy "Austriak" wpadł po bójce pod sklepem [ZDJĘCIE]

2022-06-22 13:16

"Fałszywy Austriak" wpadł po bójce pod sklepem w Ozimku. 51-letni mężczyzna miał już wyrok skazujący za dopuszczenie się ponad 3 tysięcy oszustw, ale skutecznie unikał więzienia - miał podrobiony, austriacki dowód osobisty. Kiedy wdał się w szarpaninę, kryminalni nie mieli wątpliwości, na kogo trafili.

Kryminalni z Ozimka przyznają, że na tropie 51-latka byli już od kilku miesięcy; sąd skazał go za 3 tysiące oszustw internetowych - handlował m.in. telefonami, których nigdy nie posiadał - na 3 lata i 6 miesięcy więzienia, ale mężczyzna nigdy nie stawił się w zakładzie karnym. Praca operacyjna sugerowała, że ma fałszywy dowód osobisty i podaje się za Austriaka. 

Nie wiadomo, jak długo trwałoby szacowanie miejsca pobytu "fałszywego Austriaka", gdyby nie to jedno wezwanie. W minioną sobotę (18 czerwca) patrol interwencyjny z Ozimka otrzymał zgłoszenie do bójki pod lokalnym sklepem. Na miejscu byli dwaj mężczyźni, a jeden z nich wylegitymował się... "austriackim" dowodem. Wszystko było jasne.

Polecamy: Opolskie: Pijani wypadli samochodem z drogi. "Nie prowadziliśmy!"

Szalony drift na Starym Rynku w Bydgoszczy. Wszystko się nagrało

Oddział operacyjny potwierdził przypuszczenia i wyszło na jaw, że mężczyzna jest poszukiwanym skazanym. Przyznał, że fałszywy dowód kupił w sieci. Trafił już za kratki, gdzie odbędzie swoją karę... chyba, że posiedzi dłużej. Bo teraz sąd będzie jeszcze decydował o karze za posługiwanie się fałszywym dowodem, więc do 3 lat i 6 miesięcy więzienia mogą dojść dodatkowe 2 lata.

Nie przegap: W centrum Opola polała się krew! Ukrainiec zmasakrował Gruzina. Zabił już wcześniej?!