Amelia ZNIKNĘŁA! 16-latka w NIEBEZPIECZEŃSTWIE? "Musiała wsiąść do samochodu!" [ZDJĘCIA]

2020-09-16 15:40 Michał Górecki
Opolskie: Zaginęła 16-letnia Amelia! Uciekła z ośrodka wychowawczego?
Autor: Śladem Zaginioniych/Facebook Dziewczyna nie ma ze sobą telefonu, pieniędzy, dokumentów, ani...leków

Amelia jest z Tychów ale od 2018 r. przebywa w Ośrodku Wychowawczym w Stobrawie, pod Opolem. Z końcem pierwszego tygodnia września dziewczyna nagle zniknęła, a trop urywa się tuż za murami ośrodka. Przerażona matka zakłada m.in., że dziewczyna musiała wsiąść do jakiegoś samochodu.

Jest piątek 4 września. W wiosce Stobrawa pod Opolem (powiat opolski) z Ośrodka Wychowawczego znika 16-letnia Amelia. Dziewczyna rozpływa się w powietrzu, nie zabierając ze sobą niczego. Nie ma pieniędzy, dokumentów, czy telefonu, albo...leków. Miejscowość jest na tyle mała, że jej podróż autobusem z całą pewnością zostałaby odnotowana przez kogokolwiek. Tropów brak, a jedyny rozsądny wskazuje na podróż czyimś samochodem.

Sprawę zaginionej Amelii nagłośnili wolontariusze z "Śladem Zaginionych", którzy przekazują, że dziewczyna ostatni raz była widziana w godzinach popołudniowych, na terenie Ośrodka Wychowawczego przy ul. Witosa 30.

Przez wioskę położoną w gminie Popielów biegnie droga lokalna nr 457 i to w tym punkcie matka zaginionej dopatruje się możliwej drogi ucieczki córki. Wieś jest na tyle mała, że podróż komunikacją miejską z pewnością zostałaby odnotowana przez któregoś z mieszkańców, czy chociaż kamery monitoringu. Takich śladów jednak brak. - [...] mogła wsiąść do samochodu, ta miejscowość jest mała, oddalenie autobusem poskutkowałoby jakimkolwiek tropem. Na dzień dzisiejszy nie wiemy absolutnie nic - mówi matka zaginionej Amelii.

Opolskie: Zaginęła 16-letnia Amelia. Uciekła z Ośrodka Wychowawczego?

16-letnia Amelia jest w Ośrodku Wychowawczym od 2018 r. Przebywała tam na wniosek sądu. Wcześniej była też w ośrodku socjoterapii - na wniosek jednego z rodziców. Wolontariusze, którzy zajęli się sprawą przekazują, że sprawa trafiła na policję i wyraźnie zaznaczają, że mama dziewczyny jest wspaniałą osobą, a kobieta troszczy się o córkę.

Jakiekolwiek podejrzenia można zgłaszać pod numerami: 47 85 412 00 (Komenda Miejska Policji w Tychach), lub 112 (numer alarmowy).

Mama Amelii boi się, że dziewczynie może stać się krzywda. Nikogo tam nie zna. Nie miała ze sobą żadnych pieniędzy, telefonu. Minęło już 12 dni, a po niej ani śladu

- mówią w rozmowie z Super Expressem wolontariusze "Śladem Zaginionych"

Miejsce zbrodni miłoszyckiej.

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.