Bezrobocie uderzyło w Opolszczyznę, a niektóre branże w rozkwicie!

2020-05-22 18:50 Mgorecki
urząd pracy_bezrobocie_pośredniak_praca_bezrobotny
Autor: Andrzej Bęben

Bezrobocie na Opolszczyźnie jest coraz większe. Niektóre powiaty osiągnęły już próg 10 proc., a coraz gorsza sytuacja pracownicza jest m.in. w Nysie, czy Prudniku. W związku z epidemią pojawiły się też branże, które mają teraz jeszcze więcej pracy, niż przed zarazą i wciąż szukają nowych pracowników.

Galopujące bezrobocie dotknęło także Opolszczyznę. W regionie są powiaty, które osiągnęły już w sumie 10 proc. bezrobocia: to np. Nysa, Prudnik, czy powiat głubczycki.

Czytaj też: Jest PRACA w Opolu! Zobacz kogo szukają! [OFERTY PRACY w Opolu]

Jedne branże padają, inne przeżywają rozkwit

Wszystkie firmy przewozowe, proszę popatrzeć, ile zawsze ludzi wyjeżdżało do pracy, co tydzień np. za granicę. Hotelarstwo, gastronomia, ta ich podstawowa działalność w pewnym momencie została przerwana

- mówi Renata Cygan z Wojewódzkiego Urzędu Pracy.

Choć bezrobocie w obliczu kryzysu stale rośnie, niektóre branże mają się nawet lepiej, niż wcześniej. Nie brakuje ich także na Opolszczyźnie.

Internet ma się dobrze. Sklepy spożywcze też

Wzrosła sprzedaż internetowa, bo wszystkie te sklepy są czynne. Podobnie jest w sklepach spożywczych, tam też tej kadry brakuje, bo część poszła na opiekę. Rozmawiałam z niektórymi przedstawicielami, którzy mówią, że stale poszukują osób do pracy

- relacjonuje Renata Cygan.

Bezrobocie w województwie opolskim

W kwietniu próg bezrobocia na Opolszczyźnie wynosił 6,5 proc. Najgorsza sytuacja wydaje się dotykać powiat głubczycki, gdzie ten wskaźnik jest już równy 10 proc. Eksperci ostrzegają, że sytuacja może się pogarszać.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express - KLIKNIJ tutaj!

Nastoletni wandale włamali się na stację po piwo

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.