Termometr, upał, gorąco

i

Autor: Pixabay Upały w warmińsko-mazurskim. IMGW wydało ostrzeżenie II stopnia dla całego regionu.

Burze i 35-stopniowy upał! IMGW ostrzega. Fatalne warunki w Opolu [prognoza]

2022-06-27 19:22

Upały nie mają końca, a z przełomem czerwca i lipca będzie tylko gorzej. IMGW publikuje ostrzeżenia pogodowe drugiego i trzeciego stopnia niemal dla całej Polski. Opolszczyzna jeszcze w tym tygodniu odnotuje 35 stopni Celsjusza! Kiedy będzie chłodniej? Kiedy spadnie deszcz? Prognoza pogody dla Opola i województwa opolskiego.

Prognoza pogody i alerty IMGW. Od dłuższego czasu południe Polski mierzy się z upałami i tropikalnymi nocami - oznacza to, że wytchnienia od zaduchu i gorąca nie ma nawet po zmroku. Niestety, wiele wskazuje na to, że wytchnienie od upału szybko nie nadejdzie, choć chwilowe ukojenie może przynieść burza przewidywana przez synoptyków na wtorek (28.06.22).

Opolskie: Prognoza pogody, alerty IMGW

Synoptycy IMGW opublikowali już obowiązujące i prognozowane ostrzeżenia pogodowe drugiego stopnia dla całego województwa opolskiego. Od wtorku (28.06.22) przewidywane są burze z gradem (1 stopnia). Modele pogodowe sugerują, że deszcz pojawi się już o 3.00 w nocy i zostanie z nami - z przerwami - do okolic południa. W tym czasie temperatura na chwile spadnie, ale jedynie do 24°C. Do 15.00 wzrośnie już do 27°C, a noc znów będzie tropikalna (powyżej 20°C).

Absolutny rekord pogodowy w Opolskiem! 35°C przez dwa dni

Rekord temperatury czeka nas w tym tygodniu w czwartek i piątek (30 czerwca/1 lipca). Na termometrach mieszkańców województwa opolskiego w ciągu dnia pojawi się aż 35°C (w nocy ponad 20°C), a przypomnijmy że to tylko o 5 słupków mniej, niż dotychczasowy, historyczny pomiar z Prószkowa - 40,2°C w 1921 roku.

Zobacz koniecznie: Opole najbardziej tropikalnym miastem w Polsce. Nowy raport IMGW przeraża! Polskie piekło!

Są też dobre informacje, weekend zapowiada się nieco chłodniejszy. W sobotę temperatura spadnie do 24°C w ciągu dnia i - nareszcie - poniżej 20°C w trakcie nocy. W niedziele upał może wrócić - a razem z nim burze.

Sonda
Czy masz już dość upałów?