Coraz więcej ludzi w autobusach. Limity kulą u nogi? [OPOLE, ZMIANA ROZKŁADU MZK]

2020-08-15 20:07
MZK Opole: Autobusy bez klimatyzacji! Prezes stanowczo o epidemii
Autor: MG

MZK Opole zmienia rozkład jazdy. W marcu i kwietniu autobusami miejskimi nie jeździł niemal nikt. W sierpniu coraz więcej ludzi wraca do zakładów pracy, a wakacyjna aura nie sprzyja przestrzeganiu limitów. MZK Opole wróci do starego rozkładu. Kiedy?

Opolskie autobusy powoli wypełniają się podróżnymi. Od początku epidemii MZK zmieniło rozkład jazdy na wakacyjny, według którego jeździ do teraz. Aż do sierpnia takie rozwiązanie się sprawdzało, bo z usług MZK korzystało niewiele osób, a w siłę rosła m.in. praca zdalna.

Przypomnijmy, że od 1 czerwca 2020 r. obowiązuje limit pasażerów, według którego w każdym pojeździe może znajdować się równocześnie tyle pasażerów, ile wynosi 50 proc. liczby wszystkich miejsc siedzących i stojących (przy czym połowa miejsc siedzących musi pozostać wolna).

MZK Opole, PKP. Nowe zasady w autobusach i pociągach. Jak teraz podróżować? [SZCZEGÓŁY]

Teraz coraz więcej opolan decyduje się na komunikację miejską Od 1 września Opole wróci do regularnych kursów.

Opole. Od września zmiany w MZK

Kiedy uczniowie wrócą do szkół, konieczna będzie większa przepustowość MZK. Opole jest gotowe.

Od września będzie więcej pasażerów, ale będzie też więcej autobusów, my od września wracamy do standardowego rozkładu jazdy. Obecnie jesteśmy w trybie wakacyjnym, od września dokładany autobusów, czyli wracamy do takiej sytuacji, jaką mieliśmy przed koronawirusem

- mówi Katarzyna Oborska-Marciniak, rzecznik UM w Opolu.

Nie wiadomo, czy nadal będzie obowiązywać limit dostępnych miejsc w autobusach. W komunikacji miejskiej wciąć jest obowiązek noszenia maseczki ochronnej. Autobusy wyrywkowo kontroluje policja.

Rząd się wyżywi. "Będzie dobrze" Adama Federa, odc. 89