Czeski krokodyl atakuje! Dopłynął już do Odry? Może być niebezpieczny

2021-07-27 10:50
Czeski krokodyl już w Odrze?! Policja ostrzega: może być niebezpieczny
Autor: Czeska Policja Czeski krokodyl już w Odrze?! Policja ostrzega: może być niebezpieczny

Czesi ostrzegają przed niebezpiecznym krokodylem, który uciekł z ogrodu hodowcy w Ostrawie. Jak ustalono, młody drapieżnik miał bardzo blisko do rzeki Ostrawica, która wpływa do Odry. Tymi wodami krokodyl mógł przedostać się już na Opolszczyznę. Policja precyzuje, gdzie może się teraz znajdować!

Czeski krokodyl atakuje! Policja ostrzega mieszkańców

O ucieczce z czeskiej hodowli tamtejsza policja poinformowała w mediach społecznościowych. - We wtorek (26.07.21 r. - red.) policjanci MS region-Ostrava otrzymali zawiadomienie o ucieczce krokodyla z ogrodu hodowcy w Ostrawie przy ulicy Závodní - czytamy na Twitterze. Drapieżny gad jest młodym osobnikiem, mierzy około 1 metra długości. "Może być niebezpieczny" - dodają funkcjonariusze.

Krokodyl już w Odrze? Nie jadł od dwóch dni, może zagrażać ludziom

Szczegóły zgłębił czeski portal moravskoslezsky.denik.cz, rozmawiając m.in. z rzeczniczką policji z Ostrawy Evą Michalíkovą. Funkcjonariuszka przekazała, że w naturalnym środowisku, młody krokodyl jest w stanie łapać koty, czy niewielkie psy. Zaistniała sytuacja jednak naturalną nie jest, dlatego głodny krokodyl może stwarzać realne zagrożenie.

Spekulacje medialne oparte na podstawie relacji sąsiadów hodowcy wskazują, że w okolicy ogrodu, z którego uciekł młody krokodyl płynie rzeka Ostrawica, która jest bezpośrednim dopływem Odry. Jeżeli krokodyl udał się w tym kierunku, może być już na Opolszczyźnie.

Z nieoficjalnych relacji wynika, że krokodyl mógł zrobić podkop w ogrodzie i w ten sposób sforsować ogrodzenie. Czeska policja zapewnia, że prowadzi intensywne poszukiwania drapieżnika i dodaje, że miejscami, w których najprawdopodobniej będzie szukał schronienia są głównie cieki wodne i liściaste, zacienione miejsca. 

Burza w Warszawie. Ulicami płyną rzeki

Czescy policjanci kontynuują poszukiwania i zaznaczają, że w przypadku natknięcia się na gada, proszą o natychmiastowy kontakt z władzami. Uwaga! Policja apeluje: absolutnie nie próbujmy schwytać go sami! Takie próby mogłyby skrzywdzić zarówno jego, jak nas samych.