Opolskie: Dramatyczne skutki nawałnic! Zerwane dachy, tysiące rodzin bez prądu, 500 interwencji straży!

2020-07-29 8:17 Tomasz Majta
Dramatyczne skutki nawałnic! Zerwane dachy, tysiące rodzin bez prądu, 500 interwencji straży!
Autor: OSP Opole-Chmielowice Dramatyczne skutki nawałnic! Zerwane dachy, tysiące rodzin bez prądu, 500 interwencji straży!

W nocy z wtorku na środę przez Polskę przeszły potężne nawałnice i burze z gradem. Strażacy mieli pełne ręce roboty, najwięcej interwencji odnotowano na terenie województw: łódzkiego i opolskiego. Kilkanaście tysięcy Polaków straciło elektryczność w domach. Wciąż trwa szacowanie strat, jakie wyrządziły burze. Na Opolszczyźnie w jednej chwili dach nad głową straciło 12 rodzin!

W ciągu ostatnich 24 godzin straż pożarna odnotowała dokładnie 570 interwencji związanych z trudną sytuacją pogodową. Na szczęście obyło się bez rannych i ofiar. Mimo to skutki nawałnic i burz, jakie przeszły nad Polską, są dramatyczne - dobytek życia wielu ludzi został zniszczony w mgnieniu oka! Na Opolszczyźnie w jednej chwili 12 rodzin dosłownie straciło dach nad głową.

-  W miejscowości Rożnów w powiecie kluczborskim wiatr zerwał połać dachu o powierzchni ok. 300 metrów kwadratowych - mówi w rozmowie z Polsat News st. kpt. Krzysztof Batorski, rzecznik komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej.

Na Opolszczyźnie siła wiatru sprawiła, że wiele drzew zostało połamanych nieopodal Parku Nadodrzańskiego oraz na ulicy Hallera w Opolu. Uwaga! Wciąż obowiązują ostrzeżenia IMGW! W środę 29 lipca wydano alerty 2. stopnia dla powiatów: głubczyckiego, kędzierzyńsko-kozielskiego, krapkowickiego, oleskiego, prudnickiego i strzeleckiego.

Intensywne nawałnice i burze doprowadziły do tego, że już o godz. 21:00 prąd zerwało w domach 17 tys. 077 odbiorców. Najwięcej w woj. łódzkim - 15 tys. 277.

Kobieta utonęła w Strzelcach

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.