DUŻE problemy z TELEPORADAMI! Opolskie: Wkroczyli TAJEMNICZY klienci! Co się dzieje?

2021-01-11 14:53 mgorecki
Teleporady szwankują? NFZ sprawdza gabinety rodzinne. Są nieprawidłowości [AUDIO]
Autor: zdj. ilustracyjne/MK

Opolscy pacjenci zaczęli zgłaszać problemy z teleporadami. NFZ interweniuje i wprowadza wyrywkowe kontrole przychodni. Pracownicy anonimowo dzwonią do placówek i umawiają się na wizyty!

Jest problem z teleporadami! NFZ angażuje tajemniczych klientów

Pacjenci z Opola zaczęli zgłaszać problemy z funkcjonowaniem teleporad. Niektóre przychodnie miały nie odbierać telefonów, pozostawiając swoich pacjentów bez opieki medycznej. Szereg skarg spływających do NFZ wywołał reakcję: pracownicy rozpoczęli kontrolę przechodni. Anonimowo.

- Nasi pracownicy prowadzili takie czynności sprawdzająco kontrolujące. Dzwonili na zasadzie anonimowego pacjenta i próbowali uzyskać informację, czy rzeczywiście da się dodzwonić do przychodni i na kiedy jest umawiamy taki termin teleporady - zdradza rzecznik opolskiego NFZ Barbara Pawlos.

Opolski NFZ skontrolował 255 poradni! Jakie wnioski?

Na 255 skontrolowanych poradni w woj. opolskim, 9 ograniczało swoją dostępność. Wobec nich wyciągnięto konsekwencje.

Poddano takiej weryfikacji 9 podmiotów, co do których nie uzyskano możliwości połączenia telefonicznego. Podmioty, które ograniczały tę dostępność dostawały od nas pilne pisma dyscyplinujące

Czy to koniec problemów opolan? Jeśli nie, pacjenci mogą zgłaszać konkretną poradnie poprzez Telefoniczną Informację Pacjenta.

Cezary Pazura zachęca do szczepień