Koronawirus. Masowe testowanie nauczycieli. Opolskie: TYSIĄCE chętnych! Znamy szczegóły!

2021-01-11 13:16 mgorecki
Koronawirus. Masowe testy w kierunku SARS-COV-2 dla nauczycieli i personelu szkolnego. Dane z województwa opolskiego
Autor: Pixabay/Zdjęcie poglądowe Koronawirus. Masowe testy w kierunku SARS-COV-2 dla nauczycieli i personelu szkolnego. Dane z województwa opolskiego

Ruszyło masowe testowanie nauczycieli przed potencjalnym powrotem do szkół. Znamy dane z woj. opolskiego. Ilu nauczycieli zostanie przetestowanych w kierunku SARS-COV-2? Sprawdź szczegóły testów na koronawirusa dla nauczycieli w województwie opolskim.

Koronawirus. Ruszyło masowe testowanie nauczycieli w woj. opolskim

W poniedziałek 11 stycznia ruszyła ogólnopolska akcja badania nauczycieli w kierunku SARS-Cov-2 w ramach przygotowania do rozpoczęcia stacjonarnej nauki w szkołach podstawowych (dla klas I-III) i w szkołach specjalnych. Rozpoczęło się bezpłatne i dobrowolne testowanie nauczycieli oraz pracowników administracji i obsługi placówek w kierunku SARS-CoV-2.

zobacz też: Koronawirus. Gdzie się zaszczepić przeciw COVID-19 w Opolu? Lista punktów szczepień w Opolu i woj. opolskim [LISTA, ADRESY]

W całym województwie opolskim przygotowano 32 punkty poboru wymazów w konkretnych placówkach szkolnych i wyznaczono 1 punkt stały - w Opolu przy ul. Waryńskiego 30.

Cała akcja trwa od 11 do 17 stycznia, ale wymazy pobierane są tylko do czwartku 14 stycznia. Wszystkie działania realizowane są przez Państwową Inspekcję Sanitarną i Kuratorium Oświaty w Opolu. 

Opolskie: Ilu nauczycieli zgłosiło się do testów?

Do badań zgłosiło się w sumie 4736 osób, w tym:

  • liczba nauczycieli klas I-III – 2820 osób,

  • liczba nauczycieli szkół specjalnych – 251 osób,

  • personel niepedagogiczny szkół podstawowych – 1522 osoby,

  • personel niepedagogiczny szkół specjalnych – 143 osoby.

Z danych ministerstwa wynika, że do udziału w testach w całym kraju zgłosiło się ok. 165 tys. osób. Badania można zrobić w 600 punktach wymazowych na terenie kraju.

Rząd nie podjął jeszcze decyzji, czy uczniowie po feriach (trwają do końca tygodnia) wrócą do szkół.

Cezary Pazura zachęca do szczepień