Policja będzie kontrolować autobusy

i

Autor: www.pixabay.com Policjanci sprawdzą m.in. stan techniczny pojazdu.

Ferie 2022. Opolskie: Będą kontrole autokarów! Jak skorzystać?

2022-01-14 13:25

Ferie 2022 w województwie opolskim coraz bliżej. Już od 31 stycznia uczniowie z całego regionu zaczynają 14-dniowy, zimowy wypoczynek. Przy tej okazji policjanci przypominają o możliwości zgłaszania kontroli autokarów, którymi dzieci udadzą się na ferie. Jak to zrobić?

Opolskie: Ferie 2022. Kontrola autokarów. Wszystko, co musisz wiedzieć

Wielu rodziców w trakcie zbliżających się ferii 2022 wyśle swoje dzieci na zimowy odpoczynek. Większość z nich zapewne dotrze tam autokarem, a policjanci zapewniają, że warto je kontrolować. - Aby ich transport był bezpieczny i sprawny zachęcamy do zgłaszania kontroli autokarów. O takiej potrzebie najlepiej poinformować nas parę dni wcześniej - upominają mundurowi z komendy w Opolu.

Zobacz też: Niepełnosprawny chłopiec wypadł z okna DPS-u. Koszmar w Kadłubie [ZDJĘCIA]

W Małopolsce śniegu jak na lekarstwo. W Gorcach można jeździć na nartach

Jak to zrobić? Kontrolę, która stała się już niejako zimową tradycją, może zgłosić każdy - rodzic czy opiekun wycieczki - najlepiej kilka dni wcześniej. W Opolu takim miejscem kontroli autokarów jest pętla autobusowa przy ul. Pużaka. 

Policja zapewnia, że jeśli ktoś już na miejscu zbiorki będzie miał wątpliwości - wciąż można poprosić o kontrolę. Na zdjęciu poniżej publikujemy adresy zbiórek w poszczególnych miastach Opolszczyzny i numery telefonów, pod którymi każdy może poprosić o taką kontrolę.

Ferie 2022. Opolskie: kontrole autokarów. Gdzie, jak i kiedy?

i

Autor: mat.prasowe Ferie 2022. Opolskie: kontrole autokarów. Gdzie, jak i kiedy?
Sonda
Miałeś/aś kiedyś wypadek samochodowy?