Julianpol. 24-latek chciał się zabić. Gdzie go znaleźli?

2021-07-27 12:09
Julianpol. 24-latek groził samobójstwem. Szukały go drony, psy tropiące i kilka zespołów policyjnych
Autor: mat.prasowe Julianpol. 24-latek groził samobójstwem. Szukały go drony, psy tropiące i kilka zespołów policyjnych

To zaginięcie trwało 10 godzin, z czwartku na piątek w ubiegłym tygodniu. Policjanci z Praszki ostatecznie dostali wsparcie z kilku innych miejscowości, odbiorniki GPS, psy tropiące, czy drony. W piątek poszukiwania zakończono, a 24-latek, który chciał się targnąć na własne życie został odnaleziony w polu.

Młody, 24-letni mężczyzna wyszedł z domu w Julianpolu (powiat oleski, woj. opolskie) w czwartek wieczorem 22 lipca. Według relacji rodziny, miał wykrzykiwać, że się zabije. Około 22.00 policjanci z Praszki otrzymali już zgłoszenie o jego zaginięciu. Do mundurowych natychmiast dołączyła załoga z Olesna, strażacy ochotnicy z Jaworzna, Rudnik i Dalachowa.

Zobacz też: Czeski krokodyl atakuje! Dopłynął już do Odry? Może być niebezpieczny

Zamordował ciocię i pochował ją w jej domku letniskowym

Działania poszukiwawcze trwały całą noc i, jak przekazują policjanci z biura prasowego, były kontynuowane z samego rana w piątek. Wtedy pojawiło się też solidne wsparcie; operatorzy drona z KWP w Opolu, pies poszukiwawczy, policjanci z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Opolu razem z drużyną „poszukiwaczy” – tj. Nieetatowego Zespołu Poszukiwań Osób Zaginionych w Terenie Otwartym.

W sumie na ostatniej prostej poszukiwań wszystkie ekipy przeczesały około 6 hektarów lasów, pól uprawnych, zagajników. Chwilę przed południem to właśnie tam trafili na 24-latka (odnalazła go ekipa z SPP w Opolu). Z relacji wynika, że nic poważnego mu się nie stało, został przekazany ratownikom medycznym.

Opisywana interwencja na szczęście nie skończyła się tragedią, ale warto przypomnieć, że w razie problemów można korzystać z różnych numerów alarmowych. Co prawda od początku 2021 roku Linia Wsparcia w Polsce zamknęła swoje numery, ale pomocy wciąż można szukać chociażby pod:

  • Antydepresyjny Telefon Zaufania Fundacji ITAKA: 22 484 88 01,
  • Telefon Zaufania dla Dorosłych: 116 123,
  • Wszystkie numery alarmowe znajdziesz TUTAJ.